Cуспільство

“Бронза” новоспеченого гросмейстера

Львівський шахіст Юрій Криворучко, якому на початку жовтня було присвоєно звання міжнародного гросмейстера, став бронзовим призером першості світу серед молоді віком до 20-ти років, яка завершилася в столиці Вірменії Єревані.

У турнірі юніорів 56-ї першості світу з шахів серед молоді віком до 20-ти років у Єревані Україну представляв львів’янин Юрій Криворучко. Зазначимо, що в попередні роки на  світових молодіжних шахових форумах (U-20) змагалися двоє наших земляків, і обоє здобули нагороди. В далекому 1973 році Олександр Бєлявський зійшов на найвищу сходинку п’єдесталу пошани, а 14 років по тому Василь Іванчук, пропустивши поперед себе Вішванатана Ананда з Індії, виборов срібну медаль. Потішив вітчизняних шанувальників найдревнішої гри світу і Юрій Криворучко.
Боротьбу за першість за швейцарською системою в 13 турів вело 86 шахістів, серед яких було десять гросмейстерів. Цікаво, що Криворучко до столиці Вірменії приїхав у званні міжнародного майстра (при цьому його особистий рейтинг (2581) був сьомим серед всіх учасників змагань), а додому повертався вже в ранзі володаря найвищого шахового звання гросмейстера. Це звання студенту ІV курсу механіко-математичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка було присвоєно на конгресі Міжнародної шахової федерації (FIDE) на початку жовтня в столиці Калмикії Елісті.
Упродовж всього турніру Юрій Криворучко був у групі лідерів. Щобільше, за кілька турів до завершення змагань львів’янин був чи не головним претендентом на “золото”. Однак в очному протистоянні з господарем першості вірменином Завеном Андріасяном, у якого була перевага першого ходу, Юрій, на жаль, зазнав поразки. Необхідно відзначити, що швидше за все грати чорними фігурами практично вирішальну партію за головний приз Криворучкові випало не випадково. Адже якимось дивним чином Андріасяну в поєдинках з прямими конкурентами “жереб” постійно обирав білий колір.
Такі “ходи” головної суддівської колегії врешті-решт принесли бажаний результат господарям змагань. Набравши 9,5 очка, саме Завен Андріасян став володарем золотої медалі. А от срібного та бронзового призерів організаторам довелося визначати за додатковими показниками. Разом з Юрієм Криворучком 9 очок набрали Нікіта Вітюгов з Росії та Леван Пантцулая з Грузії. В підсумку друге місце посів росіянин, третє – українець, а грузин залишився поза межами подіуму.