Слухай онлайн
Економіка

Будівельне законодавство є недосконалим, -- Василь Куйбіда

Будівельне законодавство є недосконалим. Так вважає народний депутат, член фракцій «Наша Україна» Василь Куйбіда. За словами Куйбіди він є співавтором законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння будівництву», якому вже дав позитивну оцінку Комітет з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства.
«Цей законопроект має удосконалити містобудівне та земельне законодавство. Зараз для того щоб будувати, зокрема житлову забудову необхідно витратити купу часу на процес погодження. Законом передбачається спрощення цієї процедури, але водночас передбачає більш дієвий та незалежний контроль за виконанням всіх процедур з боку держави. За часів коли Галичина була у складі Австро-Угорщини у Львові діяла будівельна поліція. Зараз же масово незаконно захоплюють землю, по схемі: захопили, побудували будинок, заплатили невеличкий штраф і все. За незаконне захоплення землі має бути кримінальна відповідальність», -- сказав Куйбіда.   
Зі слів депутата законопроект передбачає закріплення функції контролю за державними органами, а не за відповідними інспекціями місцевого самоврядування, що на думку депутата має знизити рівень корумпованості та унезалежнити контролюючі суб’єкти від місцевих владних інституцій.
Ще законопроект передбачає поліпшення дозвільних процедур і запровадження конкурентних засад при набутті прав на земельну ділянку для здійснення її забудови, а також залучення громадськості до участі у прийнятті рішень у сфері містобудування.
Якщо законопроект буде прийнято, вважає Куйбіда то підвищиться рівень гарантій для інвестицій в будівництво за рахунок прийняття рішень на початкових етапах планування територій, буде забезпечено захист законних прав населення при плануванні та забудові територій, а також серйозно залучено громадськість до прийняття рішень стосовно містобудування.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ