Слухай онлайн
Cуспільство

Будівництво гуртожитку "Львівської політехніки" під загрозою

21 вересня у Національному університеті «Львівська політехніка» відбулося чергове засідання колегії та профкому студентів і аспірантів. Серед питань порядку денного було обговорено питання побудови нового студентського гуртожитку на території студмістечка Львівської політехніки. Про це повідомила прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”.

Було зазначено, що виникає загроза зриву початку будівництва і, як наслідок, стає непередбачуваною доля всього гуртожитку (будівництво відбувається за державні кошти, а це потребує дотримання графіку робіт, оскільки фінансування є поетапним).

Незрозумілими є побоювання мешканців сусіднього будинку щодо новобудови, тож у студентської спільноти Львівської політехніки виникає глибоке занепокоєння з приводу дотичності до цього питання низки громадських організацій, які, прикриваючись «благими намірами», черговий раз піаряться, використовуючи мешканців, котрі проживають поруч із ділянкою забудови.

Обговоривши цю проблему, органи студентського самоврядування та профспілки ухвалили таке.

1. Розпочати інформаційну кампанію під гаслом «Де нам жити?» для привернення уваги громадськості до загостреної проблеми студентського житла у Львові загалом та Львівській політехніці зокрема і для захисту ініціативи побудови студентського гуртожитку, щоб вона не була похована, щойно народившись.

2. Звернутися з відповідними листами до очільників міста й області задля забезпечення об’єктивного і всебічного (студенти – теж виборці), а головне – швидкого розв’язання цієї ситуації.

3. Залишити за собою право на студентські акції.

Додамо, що вперше за понад три десятиліття Національний університет «Львівська політехніка» розпочинає будівництво нового студентського гуртожитку. Дев’ятиповерхову будівлю зведуть у Студмістечку на вулиці Відкритій, поряд зі студентськими гуртожитками № 10.

– Востаннє ми будували ще наприкінці 1980-х років – гуртожиток № 15, а перед тим № 14. На той час вони були новим словом у проектуванні студентського житла. Наші напрацювання використовували для будівництва в різних вишах. Тож, проектуючи зараз новий гуртожиток, ми відштовхувалися від нашого досвіду та враховували найкращі європейські зразки. Головний акцент робили на тому, щоб забезпечити максимальний комфорт для студентів. А також і на тому, щоб оптимально використати відведену ділянку, – розповів головний архітектор проекту, доцент кафедри архітектурного проектування Інституту архітектури Львівської політехніки Ігор Гнесь.

Новий гуртожиток буде мати чимало позитивних нововведень. Перш за все кожна студентська кімната матиме власний санвузол – туалет, умивальник і душ. Аспіранти мешкатимуть по одному в блоці з двох кімнат, які матимуть спільний санвузол. Також у кожній кімнаті буде своя кухня – з електроплитою, холодильником, столиком і кріслами.

– Колись у гуртожитках ми будували по дві кухні на поверх. Та, проаналізувавши, що студенти не надто ефективно використовують їх, вирішили спроектувати кухні в кожній кімнаті. Вони будуть відділені перегородкою та забезпечені подвійною системою вентиляції, – зазначив Ігор Петрович. – Не буде в цьому гуртожитку й загальних кімнат відпочинку. Натомість – великі центральні холи, де можна буде поставити тенісний стіл, чи м’які меблі і телевізор, або використовувати цей простір для проведення різних заходів – виставок, студентських воркшопів, вечірок. Наразі ми запланували, що такі холи будуть у частині гуртожитку на кожному поверсі, а в частині – через поверх. А там, де не буде такого холу, облаштуємо галерею з видом униз. Думаю, це студентам сподобається. На кожному поверсі будуть також великі тераси, а житлові кімнати матимуть французькі балкони.

Не забули й про необхідність молоді займатися спортом. У новому гуртожитку буде два величезні спортивні зали. Один – із тренажерами, в півпідвальному приміщенні, яке буде добре провітрюватися і матиме вікна, орієнтовані до сонця. Паралельно будуть також приміщення, де студенти збиратимуться на різні обговорення чи дискотеки. А в центральній частині просторого горища зроблять універсальне приміщення для ігор у баскетбол, волейбол. Оскільки ці зали розмістять над холом, то це не створюватиме дискомфорту мешканцям поверхів нижче.

В підвалі облаштують досить велике приміщення для зберігання велосипедів. А біля гуртожитку № 10 – кілька критих велостоянок.

– Покращать і благоустрій довкола прилеглих гуртожитків. Навпроти гуртожитку № 10 плануємо зробити п’ять сучасних ігрових майданчиків із відповідним покриттям та гімнастичну доріжку. Такі ж п’ять спортмайданчиків будуть і навпроти гуртожитку № 5. Ними зможуть користуватися не лише студенти, а й мешканці будинків поруч. Поза цим проектом хочемо також облаштувати велодоріжку від Студмістечка до навчальних корпусів, – додав мій співрозмовник.

Подбають і про маломобільних студентів. На першому поверсі нового гуртожитку буде ряд кімнат для студентів із особливими потребами. Там все буде пристосоване саме для таких мешканців. Новий гуртожиток матиме ліфти і всюди буде облаштований пандусами, щоб без проблем можна було потрапити в будь-яку частину гуртожитку. Пандуси зроблять і в гуртожитку № 10.

         

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ