Слухай онлайн
Здоров'я

Частка приватної медицини на ринку медпослуг зросте

Після впровадження реформи фінансування місце приватної медицини в загальній системі охорони здоров’я суттєво зросте, повідомляє прес-служба МОЗ.

Про це заявив під час спеціалізованого бізнес-форуму «Приватна медицина в Україні-2017» заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк. «До сьогодні приватний ринок і приватний інвестор були затиснуті бюджетними обмеженнями, ДБНами, СанПіНами і не могли розкрити весь свій потенціал. Але тепер приватній медицині буде набагато більше місця в загальній системі охорони здоров’я», – зазначив заступник міністра.

Він розповів учасникам заходу про ухвалений закон щодо автономізації медзакладів та внесення до Верховної Ради пакету законопроектів, які дозволять перейти на нову модель фінансування галузі.

«Це дасть можливість пацієнту піти в заклад будь якої форми власності, – державний комунальний, приватний, відомчий, -- де надається медична послуга через систему національного медичного страхування. Таким чином, вперше в країні замість пустої декларації про «безкоштовну медицину», буде прописано скільки коштує кожна конкретна медична послуга, що покриватиметься з державного бюджету, а що підлягатиме співоплаті громадянина. У частині послуг, де йдеться про співоплату громадянина, – зазначив Павло Ковтонюк, – приватна медицина та приватне страхування знайдуть свого замовника».

11 квітня - Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

У той же час він підкреслив, що реформа боляче вдарить по чинній «бізнес-моделі» деяких державних закладів та серйозно вплине на бізнес-моделі приватних, адже йдеться про роботу з великим державним замовленням, хоча й за тарифами значно скромнішими, ніж ті, що існують в приватних медзакладах.

Нагадаємо, форум «Приватна медицина в Україні» збирає провідних експертів медичної галузі, серед яких – власники, топ-менеджери та головні лікарі приватних медичних установ, керівники страхових, дослідницьких, консалтингових, сервісних та юридичних компаній.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ