Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Чехи не хочуть пускати заробітчан з України

Працевлаштуватися в Чехії відтепер буде практично нереально. Прага заявила про припинення видачі дозволів на роботу працівникам з "третіх країн", до переліку яких разом з В'єтнамом та Монголією внесли й Україну.

А тим, хто там вже працює, буде нелегко продовжити дозвіл, який зазвичай видається на рік, рідко на два. Без роботи можуть залишитися більше 50 тисяч українців, пише газета "Сегодня".

Чехи пояснюють жорстке рішення кризою й тим, що у них своїх 600 000 безробітних нікуди діти.

Львів'янин Тарас Онисько після Великодня мав відправитися на роботу під Прагу, його брала місцева будівельна компанія.

"Влаштувався туди через знайомих, чекав документів. Зарплату чистими обіцяли 1200 євро. До того чотири роки працював на будівництвах в Чехії та Польщі. А тепер власник фірми заявив, що не зможе мене взяти, з документами виникли проблеми", - розповідає Тарас.

"Він зобов'язаний взяти на це місце чеха або громадянина іншої країни ЄС. Тепер ось думаю податися на заробітки до Москви. В Україні випадковими халтурами не прогодуєш сім'ю", - каже він.

Єдина легальна лазівка до Чехії - оформитися там як підприємець або стати членом кооперативу. Але це, за словами Ониська, непроста процедура.

Його товариш Богдан Мисько працює там зварювальником вже майже рік, термін дозволу закінчується. Але він разом з групою заробітчан стане членом кооперативу, що дасть йому можливість продовжити візу.

До речі, за чеськими законами, іноземці, які втратили роботу, повинні знайти нове місце за два місяці, на практиці - за один, перший йде на паперову тяганину. А оскільки роботодавці зобов'язані перш за все брати чехів, то шанси влаштуватися різко падають.

Прес-секретар міністерства праці Чехії Штепанка Філіппова заспокоює, що "попросять" в першу чергу некваліфікованих працівників: "Будемо брати до уваги досвід, стаж, знання мови та сімейний стан".

Турбуватися нема чого тим, хто має дозвіл на постійне місце проживання, зазвичай його видають після п'яти років легального перебування в Чехії. Поза ризиком 44 тисяч українців з ПМП - вони вже можуть працювати без спеціального дозволу на роботу.

Нагадаємо, з квітня по жовтень минулого року чехи перестали видавати довгострокові робочі візи. Іноземців, які лишилися без роботи, спонукали виїхати з країни, пропонуючи їм навіть безкоштовний квиток на літак.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ