Слухай онлайн
Економіка

Через 5 років глибина переробки нафти на НПК „Галичина” становитиме 95%

Через 5 років глибина переробки нафти на НПК „Галичина” становитиме 95%. Такими прогнозами з „Гал-info” поділився голова правління НПК „Галичина” Олександр Лазорко.

 Зараз глибина переробки становить 61-63%. Уже найближчим часом планується поглибити переробку на 8-9%.
Також на підприємстві планується розпочати роботи по добудові паливного комплексу, який почали будувати у 1996 році. Зокрема, уже зараз ведеться переговори з німецькою компанією „Аксенг”, яка тоді розробляла проектну документацію. Восени розпочнуться роботи по будівництву реформінгу з безперервним циклом регенерації, планують встановити систему гідроочистки бензину та ізомеризацію. „Оскільки з 1 січня вступають обмеження по вмісту сірки у ДП, ми працюватимемо і в цьому напрямку. Плануємо, що незабаром ДП доведемо до стандарту „Євро-4”. Що ж стосується бензину, то вступають обмеження по вмісту бензолу та ароматики. Тому ми робимо все для покращення його якості. Бензин в нас буде європейського рівня”, — розповів Олександр Лазорко.
Протягом 5 років планують побудувати вакумний блок, гідроочистка, і трансформінг, що збільшить високооктантність бензинів. Для збільш глибини переробки план 2 варіанти.
Зокрема, перший пропонує компанія „Шел”, представники якої побувають на підприємстві 19 червня. У рамках проекту передбачається встановлення газової установки, яка дозволить зекономлювати і здешевити виробництво. Також планується виробництво асфальту. Крім того, цей проект дозволить збільшити виробництво власної електроенергії. Після проведення оновлення виробництва глибина переробки становитиме  93%. Окупність 3,7 року. Обсяг інвестицій 641 млн доларів.
Другий проект відрізняється тим, що не вирішує проблеми газу. Він дещо дешевший — обсяг інвестицій 388,8 млн доларів. Однак глибина переробки становитиме 82%. Окупність така ж сама.
Загалом на підприємстві планують найближчим часом збудувати електропідстанцію на 35 КВт, вартість  —   8,320 млн грн. Завершити будівництво газопроводу від ТЕЦ до реформінгу — 400 тис грн. До кінця 2006 року збудувати два десятитисячні резервуари, добудувати два десятитисячні, роботи над якими вже почалися. А також планується збудувати чотири п’ятитисячні резервуари. Вартість робіт — 9 млн грн. Після цього на „Галичині” планують збудувати парк гідроочистки сировини. Зараз ємність резервуарів становить 80 тис. тонн.
Крім того, в екологічних програмах планується перенесення річки, яка протікає поряд — 150 тис. грн. Німецька компанія „Агал” займатиметься встановленням систем очистки води — 2 млн євро, проект має завершитися до середини 2007 року. Вихід води з заводу відповідатиме екологічним нормам. Буде впроваджено факельну систему для зменшення забруднення повітря. Обсяг інвестицій майже 500 тис. грн.
4 млн грн буде спрямовано на соціальну сферу. На базу „Черемшина” —  200 тис. грн, готель „Лісова пісня” — 500 тис грн, готель „Ластівка” —155 тис грн, дотації на гуртожитки становитимуть 97 тис грн. Також планується покращення стану клубу і спортзалу, будівництво тенісних кортів, тенісних столів. На виплату пільгових пенсій спрямовано 500 тис грн, на роботу профкому — 300 тис грн.
Нагадаємо, як повідомляло „Гал-info”, на зборах акціонерів 28 лютого новим головою правління НПК „Галичина” було обрано Олександра Лазорка замість Володимира Гусакова, до складу правління „Галичини” також увійшли Наталія Парахоняк, Мирон Огар, Василь Чайовий, Богдан Баразний, Артур Григорян та Сармен Вердян. В наглядову раду ввели Констянтина Жоченю (голова), Івана Колесника, Сергія Мельника, Сергія Вікторовського, Олександра Дмитренка, Айка Памбухчяна, Дмитра Шаверіна, Граєра Черкіняна і Жираєра Черкіняна. Пізніше зі складу ревізійної комісії виключені Олександр Дмитренко, Дмитро Шаверін; зі складу ревізійної комісії Мирон Огар, Василь Чайовий. Таким чином наглядова рада залишилася у складі семи чоловік. До складу правління входять п’ять чоловік.
Акціонери також змінили реєстратора „Галичини”, вирішивши передати реєстр від фірми „Реєстратор” (Луцьк) „Реєстраційній компанії „Профіт” (Дніпропетровськ). Ці рішення були підтверджені на зборах акціонерів, які відбулися 16 травня. Також тоді було затверджено прибуток підприємства у розмірі 13 млн грн. І відхилено пропозицію ФДМУ про скерування 40% прибутків на виплату дивідендів. Під час зборів акціонерів 23 травня прийняте рішення про відчуження майна. Також ФДМУ заблокував рішення про ліквідацію дочірніх підприємств НПЗ №1, „Євронафта” та „Свічковий завод”, оскільки у них несформовано статутний фонд. Планувалося, що НПЗ №1 та свічковий завод ліквідують шляхом приєднання до „Галичини”.
За даними експертів, близько 74% акцій НПК зосереджені у ФПГ „Приват”, 25,5% — у власності держави і фізичних осіб. За даними начальника ФДМУ у Львівській області Наталі Горлач, Держава є найбільшим акціонером, решта акціонерів не мають пакету акцій більше 10%.
У 2006 році прогнозовані обсяги виробництва НПК „Галичина” становитимуть 1,8 млрд грн. Крім того, заплановано переробити 1,8 млн тонн нафти. Прогнозований прибуток — 54 млн грн. Обсяги інвестиційної програми— 120 млн грн.  У січні-квітні 2006 року НПК „Галичина” зменшив переробку нафти порівняно з аналогічним періодом  2005 року на 45,8% – з 614,0 тис. тонн до 33,6 тис. тонн. У січні–квітні   2006 року Дрогобицький НПК „Галичина” працював на  українській та російській  нафті, бо  казахська на завод не надходила. Українські нафтовики поставили 268,5 тис. тонн, російка нафта на НПК надійшла обсягом 77,2 тис. тонн. Із поставленої  нафти – 345,7 тис. тонн - було перероблено 332,6 тис. тонн.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");