Слухай онлайн
Cуспільство

Через сильні морози на Львівщині зафіксовано найбільше за 10 років споживання електрики

Різке зниження температури на Львівщині протягом останнього тижня вплинуло на життєдіяльність регіону: холод проникає в домівки, ускладнене переміщення як транспортом, так і пішки через „льодяні” дороги та непочищені тротуари. Вплинули морози і на електромережі ВАТ „Львівобленерго” — в січні 2010 року різко зросла потужність електроенергії, яку використовують споживачі. На Львівщині за цей період її величина сягнула 968 МВт, у місті Львові — 348 МВт, що є найбільшими показниками за останні десять років, – повідомили у відділі корпоративних зв’язків ВАТ “Львівобленерго”.

 

Навряд чи в холодний час мешканці почали більше дивитись телевізор чи вкрутили більше лампочок, чи почали більше користуватись побутовими електроприладами. Величина використаною потужності говорить про те, що електроенергія цими днями активно використовується і для обігріву помешкань.

 

Це, звичайно, має свої негативні наслідки: потужність, яку використовують споживачі, значно перевищує заявлену в договорах, призводить до перевантаження мережі і, відповідно, до аварійних пошкоджень та відключень. 

 

Проблема із різким зростанням потужності особливо загострюється в центральній частині міста, оскільки до цього часу не проведена заміна старих внутрішньобудинкових електромереж з 0,23кВ на 0,38кВ, що забезпечило би більшу пропускну здатність мереж.

 

ВАТ „Львівобленерго” неодноразово зверталось до влади міста з цією проблемою. А поки що потерпають мешканці Львова.

 

Під час аварійних відключень у зв’язку із перевантаженням електромереж відключаються і теплопостачальні об’єкти. Згідно з чинним законодавством такі об’єкти повинні бути споживачами 1 та 2 категорій надійності, мати резервне джерело живлення для безперебійної роботи. Проте Львів не у всіх випадках може цим похвалитись.    

 

У ВАТ „Львівобленерго” цілодобово працюють диспетчерські служби і оперативні бригади по відновленню електропостачання. Доводиться працювати у складних умовах, адже на вулиці понад -20 градусів.

 

Працівники Товариства роблять все, щоб якомога швидше відновлювати електропостачання: підключають у разі наявності до резервних ліній електропередач, що значно скорочує перерву в електропостачанні на час ремонту основних ліній. 

 

Викликають подив звинувачення висококваліфікованих працівників Львівської міськради на адресу ВАТ „Львівобленерго” з приводу усіх негараздів у Львові. Краще б  чиновники більш відповідально організовували роботу у підпорядкованих місту комунальних підприємствах, а не переключали увагу мешканців на інших та знімали з себе відповідальність за свої обов’язки.

 

ВАТ „Львівобленерго” вчергове звертається до влади міста, керівників комунальних підприємств і закликає працювати спільно та злагоджено з метою забезпечення належного рівня життя та побуту мешканців, а не займатись «переводом стрілок».  Для довідки: Впродовж 2004-2007рр. ВАТ „Львівобленерго” вкладено 13,4 млн. грн. в заміну майже 28км старих кабельних ліній напругою 0,23 кВ у центрі Львова і підведено нові кабельні лінії 0,38кВ до 305 будинків. З них у 18 будинках ВАТ „Львівобленерго” у 2005 році виконало модернізацію внутрішніх мереж за свої кошти в порядку надання доброчинної допомоги. Однак 287 будинків на пл. Ринок з прилеглими вулицями продовжують живитися по старій мережі, оскільки Львівська міськрада не виконала своїх зобов’язань по заміні внутрішньобудинкових мереж. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ