Слухай онлайн
Cуспільство

Черг на українсько-польському кордоні немає – Володимир Шеремет

Роботу пункту пропуску „Дорохуськ-Ягодин” розблоковано і зараз черг на українсько-польському кордоні немає. Про це «Гал-info» повідомив керівник прес-служби Західного регіонального управління ДПСУ Володимир Шеремет.
За словами Шеремета, наразі черг на жодному з пунктів перетину кордону між Польшею та Україною не зафіксовано.
Однією з причин цього Шеремет назвав те, що в зв’язку з тим, що ускладнилась процедура отримання польської візи, кількість українців, що їдуть до Польщі, зменшилась в середньому на 25 відсотків.
«Якщо говорити про співвідношення кількості громадян, що перетинають кордон, то в минулому році перетинало кордон поляків та українців у співвідношенні 50 на 50 відсотків, після нового року це співвідношення змінилось і зараз становить 73 відсотки поляків та 27 відсотки – українців», – зазначив він.
Нагадаємо, що 17 січня польські перевізники повністю заблокували рух транспорту на під’їзних шляхах з польського боку до пункту пропуску „Дорохуськ-Ягодин” (україно-польська ділянка кордону). Перевізники вимагали зустрічі з міністром фінансів Республіки Польща. Основні причини їх протесту: збільшення кількості працівників митниці, оскільки митниця повільно працює саме через їх недостатню кількість. Через це, як заявляли перевізники утворюються черги як з українського, так і з польського боку. До 10 ранку 18 січня рух було частково відновлено. З 10 ранку рух було знову заблоковано. Але на прохання української сторони відбувається пропуск рейсових автобусів та окремих автомобілів. Рух було розблоковано 20 січня після того, як з метою налагодження безперебійної роботи пункту пропуску «Ягодин-Дорохуськ» Державна митна служба України звернулася до Митної служби Республіки Польща з проханням розібратися в причинах ситуації, що склалася тут, і сприяти найшвидшому її врегулюванню. Державна митна служба України наголошує, що надзвичайна ситуація на українсько-польському кордоні склалася не з вини українських митників, а через непорозуміння в сусідній державі між митниками та автоперевізниками.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ