Слухай онлайн
Cуспільство

Чому понад 70 юристів Пенсійного фонду на Львівщині не можуть вчасно виконати рішення суду?

До редакції Гал-інфо неодноразово надходили скарги на діяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.

Як повідомляли нам наші читачі, в ГУ Пенсійного фонду України у Львівській області стало звичною справою затягування виконання судових рішень у справах пенсіонерів проти пенсійного фонду. Зважаючи на законодавчі зміни, будь-яке затягування призводить до відтермінувань на місяці виплати відсуджених пенсій. А в багатьох випадках виплата заборгованостей розтягується на роки.

Зокрема найскладніша ситуація зараз у військових пенсіонерів, яким у свій час держава недорахувала заслужених пенсійних виплат. І дуже часто рішення суду не означає, що в ПФУ одразу здійснять перерахунок та виплатять заборгованості. Зазвичай пенсіонеру прийдеться неодноразово телефонувати від ПФУ до Гарячої урядової лінії, та звертатись до виконавчої служби поки чиновницький апарат таки почне виконувати роботу, за яку йому платять.

Ми поцікавились, скільки юристів працює в Головному управлінні пенсійного фонду України у Львівській області і скільки витрачається коштів на людей, які здавалось би мали відстоювати інтереси пенсіонерів, а насправді роблять все можливе для затягування та невиконання судових рішень.

Як повідомили на інформаційний запит Гал-інфо, станом на 2021 рік штат юридичного управління пенсійного фонду України у Львівській області становив 71 особу з бюджетом понад 11,5 мільйонів гривень. Чому замість того щоб виплачувати заборгованості обрахованим державою пенсіонерам, в пенсійному фонді витрачають гроші на армії юристів?

Що робити, якщо рішення суду не виконується понад 2-3 місяці?

У випадках, коли рішення суду не виконується, законодавством передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність за невиконання судового рішення.

Що робити, аби рішення суду було виконано якнайшвидше?

1. Після отримання інформації про набрання законної сили рішенням суду отримайте в суді 2 виконавчих листа (на суму заборгованості та на судовий збір). Інколи суди забувають вказати в рішенні інформацію про судовий збір. У такому випадку слід звернутися до суду із заявою про ухвалення додаткового рішення. Якщо ви не були присутні під час судового засідання та не маєте повного тексту судового рішення, також отримайте його разом із виконавчим листом, подавши про це відповідну заяву до суду.

2. Маючи на руках виконавчий лист щодо зобов’язання ПФУ відновити виплату пенсії, необхідно підготувати такі заяви:

  • Заява до Державної виконавчої служби про примусове виконання рішення.
  • Заява до поліції про кримінальне правопорушення, передбачене ст. 383 КК України.
  • Заява до управління ПФУ з вимогою виконати рішення суду у найкоротший термін (до якої необхідно додати копію виконавчого листа, копію рішення суду, заяви до поліції та Державної Виконавчої Служби).

3. Тепер у вас на руках є документи, які змусять керівника управління ПФУ усвідомити серйозність ваших намірів, повідомити вам про строки виконання рішення та взяти під особистий контроль вашу справу.

4. Якщо ж керівник чи співробітники управління ПФУ й надалі не вживають жодних заходів щодо виконання рішення суду, слід направити складені заяви відповідним адресатам. При цьому від Державної Виконавчої Служби слід отримати постанову про відкриття виконавчого провадження, а від поліції – витяг із ЄРДР.

5. Якщо ви отримали виконавчий лист про стягнення судового збору, отримати назад свої кошти можете без участі ПФУ. Необхідно лише подати відповідну заяву до Державної казначейської служби України.

Фото ілюстративне. Олена Ляхович, Гал-інфо

Далі буде.....

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ