Слухай онлайн
Здоров'я

Депутати хочуть запровадити сертифікат профілактичних щеплень

Верховна Рада Україна прийняла в першому читанні законопроект про сертифікацію профілактичних щеплень.

За проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту населення від інфекційних захворювань учора на засіданні проголосувало 326 народних депутатів з 381, зареєстрованого в залі, повідомляє ZN.UA.

Документ пропонує делегувати повноваження із затвердження переліку та порядку проведення щеплень центральному органу виконавчої влади з питань охорони здоров'я.

Законопроект пропонує ввести сертифікат профілактичних щеплень як документ встановленого зразка, в якому мають бути відображені відомості про проведення профілактичних щеплень чи відмови від них, про наявність медичних протипоказань, післявакцинальних реакцій або ускладнення.

Документ пропонує забезпечити щорічний перегляд календаря профілактичних щеплень з урахуванням епідемічної ситуації в Україні і в світі.

Крім того, законопроект пропонує скасувати чинну заборону відвідувати навчальні заклади дітьми, що не отримали профілактичних щеплень. Замість цього пропонується тимчасове обмеження відвідування на період неблагополучної епідемічної ситуації.

Нагадаємо, в листопаді 2011 року в Україні набув чинності новий порядок проведення профілактичних щеплень, більш наближений до європейських стандартів. Зокрема в новому порядку присутній Календар профілактичних щеплень.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ