Слухай онлайн
Політика

Депутати Львівщини вимагають припинити співпрацю з російськими FM-станціями та заборонити «шансони» та «кобзони»

Сьогодні, 20 лютого, під час засідання сесії Львівської обласної ради депутати звернулися до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо надання Львівському радіо Львівської ОДТРК частоти для 24-годинного FM-мовлення. Окрім того, депутати вимагають припинити співпрацю з російськими FM -станціями.

Депутати наголосили на тому, що в Україні потрібно відновити вітчизняний інформаційний простір та очистити його, щоб навернути громадян до своєї держави.

В зверненні йдеться про те, що яскравим прикладом нехтування національної державницької інформаційної політики України є приклад Львівського радіо ЛОДТРК і Національної радіокомпанії України, які впродовж 14 років так і не отримали ліцензії на 24 години FM-мовлення у Львові.

Також зазначено, що з 19-ти FM -станцій, що працюють у Львові, половина – має російські торгові марки, а п’ять із них («Наше радио», «Ретро ФМ», Europa Plus, «Авторадио», Super Radio) пов’язують з українським медіа-холдингом Сергія Курченка, який продовжує вести відкриту антиукраїнську політику та пов’язаний з «сім’єю» Януковича та російським бізнесом

Окрім того, депутати прийняли ще одне звернення до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі та Верховної Ради щодо антидержавної політики в ефірі окремих телевізійних мовників з вимогою прибрати з ефірів та інформаційного простору «шансони» і «кобзони».

У зверненні вказано, що інформаційний простір України перенасичений «низькопробними російськими серіалами та фільмами, російськомовними гламурними журналами й жовтими газетами, "шансонами" і «кобзонами».

Все це пропагує прославлення російської армії, силових структур ворога та прославлення радянського періоду.

«У книгарнях України можна вільно придбати книги ідеологів «русского мира», літературу, яка свідомо перекручує уявлення про українські визвольні змагання ХХ століття та українських національних героїв. Навіть під час неприкритої військової агресії Росії проти України окремі телевізійні мовники ніяк не змінювали ефірного мовлення, фактично прославляючи армію окупантів та поширюючи актиукраїнську інформаційну істерію. А участь у передачах цих каналів беруть особи, які за свою антиукраїнську позицію оголошені в Україні та інших державах персонами «нон грата». Отже, власники й менеджмент цих ЗМІ прямо порушують українське законодавство, вчиняють дії, спрямовані проти українського народу, Української держави та її безпеки», – йдеться у зверненні.

Депутати закликають відслідковувати такі моменти та давати відповідну правову оцінку, накладати стягнення на тих телевізійних мовників, які займаються антиукраїнською пропагандою.

В парламенту  депутати Львівщини просять посилити покарання за це на законодавчому рівні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ