Слухай онлайн
Cуспільство

Депутати Севастополя просять скасувати статус «персони нон ґрата» для Лужкова

Міськрада Севастополя просить президента України зняти статус «персони нон ґрата» з мера Москви Юрія Лужкова. Депутати хочуть, щоб він міг приїздити до міста, бо московський уряд шефствує над Чорноморським флотом Росії. Лужкову заборонила в’їзд на українську територію Служба безпеки України два роки тому за дії, які завдають шкоди національнім інтересам та територіальній цілісності України. Приводом стали заяви московського мера про те, що Севастополь ніколи не передавався Україні і має бути повернутий Росії. Передісторія і пропозиції Тодішній президент України Ющенко засудив заяви Лужкова, хоча російське МЗС назвало реакцію української сторони «недружнім кроком». У зверненні вже до нового українського президента депутати Севастопольської міськради, більшість в якій мають Партія регіонів, комуністи та прогресивні соціалісти, заявили, що московський мер відіграє значну роль в розвитку економічних, соціально-культурних та наукових зв'язків між Москвою і Севастополем. Цього вони вважають достатнім для скасування статусу «персони нон ґрата». З інших вже познімали Лужков залишається поки найвідомішим нев'їздним до України російським політиком. Після обрання президентом Януковича статус «персони нон ґрата» вже зняли з депутата Держдуми Росії Затуліна та з Верховного отамана Союзу козачих військ Росії і зарубіжжя Водолацького, - повідомила "Німецька хвиля".
 
Лужкову заборонила в’їзд на українську територію Служба безпеки України два роки тому за дії, які завдають шкоди національнім інтересам та територіальній цілісності України. Приводом стали заяви московського мера про те, що Севастополь ніколи не передавався Україні і має бути повернутий Росії.

Тодішній президент України Ющенко засудив заяви Лужкова, хоча російське МЗС назвало реакцію української сторони «недружнім кроком». У зверненні вже до нового українського президента депутати Севастопольської міськради, більшість в якій мають Партія регіонів, комуністи та прогресивні соціалісти, заявили, що московський мер відіграє значну роль в розвитку економічних, соціально-культурних та наукових зв'язків між Москвою і Севастополем. Цього вони вважають достатнім для скасування статусу «персони нон ґрата».

Лужков залишається поки найвідомішим нев'їздним до України російським політиком. Після обрання президентом Януковича статус «персони нон ґрата» вже зняли з депутата Держдуми Росії Затуліна та з Верховного отамана Союзу козачих військ Росії і зарубіжжя Водолацького.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");