Слухай онлайн
Cуспільство  |  Історія

Державний архів Одеської області продовжує робити доступним архівне культурне надбання

Описами зможуть користуватися й іноземці, оскільки тексти супроводжуються англійським перекладом.
Фото Олена Ляхович, світлина ілюстративна

Про це написали на Facebook-сторінці ДАОО.

Державний архів Одеської області продовжує реалізовувати політику доступності та відкритості архівного культурного надбання для громадян України та іноземних користувачів. Одним із пріоритетів у роботі ДАОО є цифровізація документів. 

Для ефективного доступу до архівної інформації архів продовжує створення цифрового фонду користування. В умовах карантинних обмежень планові та виготовлені на замовлення користувачів цифрові копії справ оприлюднюють на вебсайті Державного архіву Одеської області. 

За перше півріччя 2020 року працівники ДАОО зацифрували 394 справи НАФ (із запланованих 300) з 49 фондів – це понад 37 тисяч сканкопії. Частина цих справ вже оприлюднена на сайті, нині завершується підготовка ще майже 100 справ, зокрема з фонду УСБУ в Одеській області (репресованих радянською владою у 1920-1950 рр.). 

Довідковий апарат вже давно доступний на сайті: це всі описи на документи НАФ, алфавітні книги, анотовані реєстри, покажчики. І віднедавна працівники архіву розпочали переводити найбільш запитувані описи у формат docx. для забезпечення швидкого пошуку інформації. 

Новизною є те, що цими описами зможуть користуватися й іноземці, оскільки тексти супроводжуються англійським перекладом. За І півріччя 2020 р. була переведена у цифрову форму картотека християн, народжених в Одесі в 1890-1902, 1906 роках (71074 файли), і зараз її готують для викладення на сайт.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ