Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Держборг України змінився з початку війни

Від початку повномасштабного вторгнення середньозважена вартість державного та гарантованого державою боргу України скоротилася в 1,5 раза, а середньозважена строковість збільшилася вдвічі - до 12,26 року.

Про це повідомляє Міністерство фінансів. 

"Тенденція на подовження строків державного боргу та зниження його вартості прослідковується як протягом звітного періоду, так і за останні декілька років. Зокрема, з 2022 року станом на 31 грудня 2024 року середньозважена вартість державного та гарантованого державою боргу України скоротилася в 1,5 раза - з 7,79% до 5,09%, а середньозважена строковість збільшилася в 2 рази - з 6,27 року до 12,26 року", - ідеться у повідомленні.

За даними міністерства, станом на 31 грудня 2024 року державний та гарантований державою борг України становив 6,98 трлн грн (166,1 млрд дол. США).

У Мінфіні нагадали, що за минулий рік сума державного боргу збільшилась на 1,46 трлн грн (20,7 млрд дол. США), переважно через збільшення довгострокового пільгового фінансування від міжнародних партнерів. Найбільшим джерелом фінансування держбюджету став Європейський Союз - заборгованість за пільговими кредитами від ЄС зросла на 600,5 млрд грн (11,1 млрд дол. США).

Загалом у структурі державного та гарантованого боргу найбільшу частку становлять пільгові позики від міжнародних фінансових організацій та урядів іноземних держав - 58%, цінні папери, випущені на внутрішньому ринку - 28%, на зовнішньому ринку - 12%, позики комерційних банків та інших установ - 2%.

У валютній структурі державного та гарантованого боргу частка євро становить 33%, долара США - 27%, гривні - 25%, СПЗ - 11%, інших валют (фунти стерлінгів, канадські долари та японські єни) - 4%.

За попередніми розрахунками, державний борг до очікуваного ВВП у 2024 році становить 87,9%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ