Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Держслужба України з етнополітики та свободи совісті виступила з заявою не вірити брехні російської церкви

Державна служба України з етнополітики та свободи совісті застерігає світову релігійну спільноту від спроб керівництва Російської Православної Церкви виправдати свою роль у російській агресії проти України.

Про це йдеться на сайті відомства. 

Очікується, що Патріарх Кирил зустрінеться з релігійними лідерами з метою переконати їх, що нібито Україна порушує принципи релігійної свободи. Однак, українська сторона наголошує, що насправді росія та підконтрольна їй Російська Православна Церква є ініціаторами гонінь на віруючих в окупованих регіонах.

"Справжнє горе і біду принесло віруючим російське вторгнення. Від початків російської агресії у 2014 році російська окупація як Криму, так і Донбасу супроводжувалася погромами євангелічних церков, гоніннями на греко-католиків і православних Київського патріархату. Священнослужителів і активних мирян били, заковували у кайданки, залякували, забороняли звершувати богослужіння українською. Захоплення молитовних будівель, побиття священнослужителів набрали системного характеру. Десятки баптистських, п’ятидесятницьких церков, «Залів Царств» Свідків Єгови, молитовних будинків мормонів і адвентистів, будівлі християнських навчальних закладів, зокрема й Донецькій Християнський університет, були захоплені проросійськими бойовиками і перетворені на військові казарми, військові тренувальні бази чи адмінбудівлі.

З початком широкомасштабного вторгнення вбивства священнослужителів, у тому числі в літургійному одязі, руйнування культових споруд, тортури, знущання стали щоденною практикою. Понад 40 священників і пасторів, ченців, викладачів духовних навчальних закладів були вбиті російськими військовими під час окупації Київської, Чернігівської, Херсонської областей; велике число священнослужителів загинуло під час обстрілів Донеччини, Луганщини і Харківщини", - йдеться в заяві.

У Держслужбі наголошують, що росія навмисно нищить релігійну спадщину та переслідує віруючих України. Водночас сама російська Православна Церква виправдовує агресію, а її керівництво особисто закликало до геноциду українців. Держслужба етнополітики закликає світових релігійних лідерів не вірити брехні Російської Церкви та засудити її дії, несумісні з християнськими цінностями.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ