Діти, які навчаються в угорських та румунських двомовних школах, майже не володіють державною мовою. Про це сьогодні, 12 травня, на прес-конференції у Львові розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, передає кореспондент Гал-інфо.
"За Конституцією України представники нацменшин мають право навчатися рідною мовою. В нас є учні, які навчаються в угорських школах, де здобувають освіту за кошти бюджету, але вони не володіють державною мовою. У таких дітей відповідно дуже низькі бали результатів ЗНО із української мови.
Тому у нас зараз велике завдання покращити стан вивчання державної мови у таких школах", - зазначила Лілія Гриневич.
У МОН планують ввести ЗНО для випускників 9 класів
"Відтак, ми запровадили пілотний проект т.зв двомовної освіти для шкіл із мовами нацменшин, щоб вони усі предмети вивчали не тільки своєю мовою меншин, а й державною мовою. Для прикладу, у Одеській області у школі, де мовою нацменшин є болгарська, дуже успішно відбувається цей проект.
Найбільше напруження є із угорською та румунською мовами, бо це інша мовна група, тому для таких учнів українська є як друга іноземна мова", - наголосила міністр.
"Додам, що зараз дуже скоротилась кількість шкіл із навчанням, яке проводиться російською мовою в Україні. Особливо це помітно на сході, коли раніше там було більше російськомовних шкіл, то тепер доволі багато із українською мовою викладання", - відзначила Лілія Гриневич.