Слухай онлайн
Cуспільство

Для виробників електричної енергії з альтернативних джерел запровадять аукціони

Минулого тижня представники компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації, ДП «Гарантований покупець», ProZorro.Продажі, Укренерго, Мінекоенерго обговорили питання практичних особливостей проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки для стимулювання виробників електричної енергії з альтернативних джерел.

Як повідомили Гал-інфо в Європейській Бізнес Асоціації, учасники зустрічі також мали можливість обговорити поточний етап розвитку сектору ВДЕ та перспективи розвитку галузі в цілому.

Очікується, що найближчим часом буде введено 1,4 ГВт потужностей сектору ВДЕ, що матиме істотні наслідки для сектору енергетики України в цілому. А в квітні цього року планується проведення перших аукціонів із розподілу квот підтримки для сектору ВДЕ на базі ProZorro.Продажі. Водночас, необхідним етапом запровадження аукціонів є завершення процесу медіації учасників ринку із Energy Community.

Також відбулося обговорення поточної ситуації із виплатами підприємствам ВДЕ. Гарантований покупець має намір закрити борги перед підприємствами ВДЕ за листопад і грудень 2019 року до кінця лютого. Прогнозний обсяг дефіциту гарантованого покупця в 2020 році складе 8,2 млрд грн.

Укренерго очікує найбільші обмеження підприємств ВДЕ в травні 2020 року. Компанія буде змушена обмежувати підприємства ВДЕ, однак механізму і суб'єкта для оплати недопрацьованої електроенергії внаслідок обмежень вироблення диспетчерами НЕК, на думку НЕК Укренерго, не передбачено. Водночас компанія не має правових підстав для цього, оскільки Закон України «Про ринок електричної енергії» передбачає розмір відшкодування, але не визначає суб'єкта, який повинен здійснювати відшкодування. Для вирішення питання Укренерго планує звернутись до Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), продовжуючи обмежувати вироблення ВДЕ.

Як повідомляло Гал-інфо раніше, більше шести сотень власників приватних домогосподарств на Львівщині встановили сонячні електростанції для вироблення електроенергії. Сумарна потужність цих станцій 12 мегават.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ