Слухай онлайн
Політика

До МЗС ще не надходила інформація про інцидент з українською делегацією в Польщі

«До Міністерства закордонних справ ще не надходила офіційна інформація про інцидент, який трапився з львівською делегацією в Польській Республіці, і чую про нього від вас вперше», – про це «Гал-info» повідомив речник Міністерства закордонних справ України Андрій Дещиця.
 Андрій Дещиця запевнив, що як тільки до них надійде прохання розібратися в цій ситуації, то вони одразу займуться розглядом цієї справи.
Нагадаємо, що, за словами депутата ЛМР Миколи Гембара, 21 січня львівська делегація поверталася з міста-побратима Вроцлава із святкування Йорданського свята. За 10 кілометрів до міста Ряшева делегацію зупинила польська поліція. Виявивши, що у делегації немає одного з документів, необхідних для поїздок територією Польщі, поліцейський почав вимагати хабара в розмірі 500 злотих. Почувши відмову, він підняв ставку до 3500 злотих та викликав озброєних поліцаїв із собаками. Близько трьох годин, як розповів Микола Гембар, над львів’янами знущалися. Львівська міськрада висловила глибоке обурення тим, що сталося, та прийняла звернення до міністрів закордонних справ України та Польщі, Надзвичайного та Повноважного Посла України в РП Олександра Моцика, Надзвичайного та Повноважного Посла РП в Україні Яцеку Ключковські та Генеральному консулу Польщі в Львові Вєслава Осуховські. Міський голова Андрій Садовий доручив надіслати звернення, а також інформацію щодо цього конфлікту всім мерам польських міст та польським ЗМІ. Крім того, завтра на ранок міський голова викликав до себе Генерального консула РП для з’ясування ситуації. Загалом же міська рада вимагає розслідування цього інциденту та оприлюднення його результатів.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ