Слухай онлайн
Cуспільство

Довгострокові шенгенські візи прирівняли до дозволу на проживання

Європарламент прирівняв довгострокові шенгенські візи до дозволу на проживання. Про це йдеться у доповіді Карлоса Коельо (група народних партій, Португалія), схваленій 9 березня на пленарному засіданні Європарламенту у Страсбурзі.

За доповідь проголосували 562 депутати, проти – 29, утримався 51.

Документ передбачає надання права власникам довгострокових Шенгенських віз (студентам, викладачам, науковцям тощо) права на вільне пересування до інших країн, що входять до Шенгенської зони.

До останнього часу Шенгенська угода не дозволяла власникам довгострокових шенгенських віз відвідувати інші країни Шенгенської зони, або їздити транзитом через інші країни, що входять до Шенгенської зони, крім країни, яка видала візу.

"Факт, коли студент, що отримав візу на навчання у Бельгії, не може поїхати до спеціалізованої бібліотеки у Нідерландах, щоб отримати інформацію для написання своєї дисертації, або поїхати на вихідні до Барселони, є просто неприйнятним", - заявив з цього приводу автор доповіді Коельо.

Згідно з новим законодавством, максимальний термін дії довгострокової візи встановлено в 1 рік. За необхідності більш тривалого перебування вихідця з третьої країни у країні-члені ЄС по завершенню однорічного терміну має видаватися посвідка на проживання.

Нове законодавство набуде чинності в ЄС з 5 квітня цього року, передає УП.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...