У Львові в театрі Марії Заньковецької розпочалось приготування до вистави за однойменною п’єсою Михайла Старицького «За двома зайцями». Сьогодні, 27 грудня, творчий колектив привідкрив завісу для Гал-інфо.
При постановці будь-якої вистави однією з головних умов її реалізації є наявність акторів на головні ролі. «Слава Богу, що такі люди є в нашу театрі. Наприклад, Голохвостого гратиме Андрій Войтюк та заслужений актор України Юрій Хвостенко; Проню гратимуть Інна Калинюк та Юлія Михайлюк; Прокіпа Свиридовича Сірка – з.а. України Ігор Гаврилів та н.а. України Януш Юхницький», – розповів Гал-інфо режисер-постановник Орест Огородник.
Один з акторів Андрій Войтюк розповів нам про свою роль. «Моя роль цікава, комедійна, характерна. Є над чим працювати, є і що нове почерпнути для себе. Зараз тільки розпочинаються репетиції вистави «За двома зайцями», ще все дуже сире. Спершу ми читаємо сценарій, звіряємо сценарії, проходимось по репліках, фантазуємо, вигадуємо. Режисер ставить перед нами певні завдання у різних сценах. Ми своєю чергою стараємось їх виконати. Приходимо до спільної думки щодо того, як діє герой, чому, що його спонукає вчинити так чи інакше.
«Брешіть і добрешетесь», – Орест Огородник про прем’єру вистави
У акторів знайомство зі своїм героєм триває завжди, це невпинний процес. Навіть, коли вже відбулась прем’єра і гра відбувається на сцені перед глядачем, то все одно будь-який актор продовжує шукати нові точки дотику з внутрішнім всесвітом героя. Я ніколи не засуджую своїх героїв, яким він не був: позитивний чи негативний для глядача. Я намагаюсь виправдати Голохвастого, виступаю, так би мовити, адвокатом його вчинків та думок», – зазначив Андрій Войтюк
А ось Януш Юхницький згадав актора, який грав цю саму роль, що і він тільки у фільмі. «У фільмі роль Прокопа Свиридовича Сірка гра видатний актор Миколай Яковченко. Тепер у театрі Заньковецької цю роль гратиму я. ми з режисером постійно в процесі пошуку потрібних емоцій для мого героя, відповідного характеру тат й образ загалом. Звісно ж, що хочеться абсолютно відійти від фільм для того, щоб глядачі наново подивились на цю історію. Сподіваюсь, що вистава стане такою собі платформу для роздумів над тим, ким ми є, чим живемо, як живе, що для нас цінне, а що найцінніше у житі. Постараємось передати свій задум своєю акторською грою».
Акторка, яка гратиме головну героїню п’єси, Інна Калинюк : «Ми пощастило грати головну роль у постановці – Проню. Режисер придумує нові і цікаві завдання. Ось наприклад, Орест Огородник позиціонує мою героїню зовсім не дурною, не простушкою, зовсім не обділеною. Натомість, він говорить, що вона просто трошки інакша від інших, десь цікавіша».
Сам же режисер-постановник особисто для себе визначився з одним із головних лейтмотивів комедії. «Брехня править світом. Брехня лицемірна, брехня двулична. Брехня як засіб замилювання очей, брехня як шлях до збагачення. Брехня, як символ теперішнього часу. Брехня як поїзд до вершин влади як засіб обману електорату і спосіб збагачення. Така брехня згодом спричиняє революції, адже все таємне стає явним.
З іншого боку – довіра. Ми віримо навіть тоді, коли брехня розвіяна, навіть тоді, коли маємо докази. Навіть тоді, коли весь світ кричить, що нас обдурили. На брехні будуються замки – вони повітряні, на брехні створюються сім’ї – вони недовговічна, з брехні складаються долі – трагічні долі. Від брехні народжуються діти – нещасні діти. Брешіть і добрешетесь», – поділився своїми думками Орест Огородник.