Слухай онлайн
Cуспільство

Електропостачання бюджетних установ міста не відповідає вимогам безпеки – ВАТ „Львівобленерго”

Бюджетні установи Львова, зокрема лікарні і навчальні заклади, не виконують вимоги інспекторів ВАТ „Львівобленерго” щодо приведення їх схем електропостачання у відповідність до вимог нормативних документів. Тим самим керівники цих закладів свідомо ставлять під загрозу життя і здоров’я громадян, – повідомляє Відділ корпоративних зв’язків ВАТ “Львівобленерго”.
Більшість медичних установ Львова мають електроприймачі 1 категорії надійності, для яких недопустимі перерви у електропостачанні. Проте, фактичні схеми постачання електроенергії значної кількості лікарень вимогам категорійності не відповідають.
У діючих „Правилах улаштування електроустановок” визначено, що електроприймачі 1 категорії — це електроприймачі, перерва в електропостачанні яких може призвести до небезпеки для життя людей і вони повинні забезпечуватись електроенергією від двох незалежних взаєморезервуючих джерел живлення. Перерва їх електропостачання може бути допущена лише на час автоматичного включення резервного живлення.
Споживачів, які мають електроприймачі 2 категорії, рекомендується забезпечувати електроенергією від двох незалежних взаємнорезервуючих джерел живлення, їх знеструмлення може тривати під час проведення оперативних перемикань.
Згідно з оперативною інформацією ВАТ „Львівобленерго”, лише декілька медичних установ Львова забезпечують 1 категорію надійності відповідно до чинних нормативних актів, частина — 2 категорію. Їх перехід на вищу категорію тягнеться роками. Бблизько половини закладів по своїй схемі електропостачання ні під 1, ні під 2 категорію не підпадають. У більшості медзакладів відсутні додаткові незалежні джерела живлення на випадок непередбаченого знеструмлення. Крім цього, часто бюджетні установи не забезпечують відповідний до нормативних документів стан внутрішніх мереж і обладнання.
Позиція міської та обласної влади Львова не зовсім зрозуміла — їм відомо про критичний стан електропостачання бюджетних установ, однак дій на вирішення цих проблемних питань від органів влади не спостерігається, -- йдеться в повідомленні.
Під час зимового періоду питання надійного електропостачання особливо актуальне. Тому „Львівобленерго” ініціює його розгляд на рівні керівництва міста Львова й області.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ