Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура

Фаріон подарувала вчителя української мови з Румунії свою лекцію про Степана Бандеру

"Ми повинні культивувати наше українство у світі", - на цьому наголосила заступник голови постійної комісії з питань освіти та науки Львівської обласної ради Ірина Фаріон під час своєї зустрічі із представниками делегації з Румунії - вчителями української мови. Ірина Фаріон цікавилася, які труднощі виникають із вивченням української мови в цій державі. Про це повідомила прес-служба Львівської обласної ради.

У атмосфері дружнього спілкування вчителі української мови з Румунії української мови розповідали про поширення української мови в етнічних середовищах. Радник міністерства освіти і науки України в Румунії Ельвіра Кодря розповіла: "Цього року посольство запропонувало нам відвідати Львівщину, тому що Львів вважається серцем, столицею українства, нам якраз цього й бракує в Румунії. Усе середовище навколо румунське, тому якраз українська літературна мова нам так потрібна".

Ірина Фаріон зазначила: "Ці геніальні люди що знаходяться у цій залі - це вчителі української мови в Румунії. Україна закінчується там, де нема її мови та культури. І якщо по цілому світу Україна не культивуватиме своєї етнічности, зникне ще одна ріка живлення кожного з нас тут».

Потім Ірина Фаріон розповіла про те, які проблеми в Україні з українською мовою, ознайомила гостей з мовними плакатами студентів Національного університету "Львівська політехніка", наліпками з культури мовлення у львівському транспорті та дитячих садочках.

Відомий мовознавець презентувала свої наукові праці, що стосуються різних галузей української мови і подарувала кожному гостеві свої монографії "Правопис – корсет мови?", "Мова – краса і сила: суспільно-креативна роль української мови в ХI – першій половині ХIХ ст.", а також загальновідому лекцію з авдіодиском "Степан Бандера – практик, теоретик, містик націоналістичного руху" та укладений нею збірник сентенцій та афоризмів Юрія Іллєнка "Криниця для спраглих".

Довідка.

Протягом 30 січня - 5 лютого на Львівщині у контексті реалізації ст.2 Протоколу про співробітництво у галузі освіти між Міністерством освіти і науки України та Румунії проходить стажування 15 вчителів української мови та літератури з Румунії. Разом із вчителями з Румунії перебуває Радник міністерства освіти і науки України в Румунії Ельвіра Кодря. За сприяння головного управління освіти та науки Львівської обласної державної адміністрації, зокрема заступника начальника управління Богдани Біляк, освітяни з Румунії відвідують уроки української мови та літератури у навчальних закладах Львівщини, відбуваються їхні зустрічі із вчителями львівських шкіл, на яких обговорюється методика викладання української мови, обмін досвідом. У рамках перебування на Львівщині освітяни з Румунії відвідують храми, музеї Львова.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ