Слухай онлайн
Економіка

ФДМУ оскаржуватиме в суді легітимність протоколів зборів НПК „Галичина”

ФДМУ оскаржуватиме в суді легітимність протоколів зборів НПК „Галичина”. Про це під час прес-конференції заявила начальник регіонального відділення ФДМУ у Львівській області Наталія Горлач.

За її словами, протоколи попередніх зборів не містять жодного звернення і зауважень, які робилися під час зборів Фондом. Крім того, Наталія Горлач наголосила, що на підприємстві йде блокада доступу Фонду до інформації. Також представників ФДМУ не хочуть включати у склад ревізійної комісії та спостережної ради. На її думку, це також є своєрідною інформаційною блокадою, оскільки входження представника ФДМ до спостережної ради та ревізійної комісії, дасть змогу провести інвентаризацію і більш ефективно використовувати кошти, зокрема скоротити адміністративні витрати.
Наталія Горлач також наголосила, що НПК працює неефективно, оскільки за 5 років діяльності „Галичини” підприємство отримало чистого прибутку всього 13 млн грн, в той час як  НПК „Нафтохімік Прикарпаття” у Надвірній (Івано-Франківської області) лише за минулий рік отримав прибутків у розмірі 78 млн грн.
Нагадаємо, як повідомляло „Гал-info”, на зборах акціонерів 28 лютого новим головою правління НПК „Галичина” було обрано Олександра Лазорка замість Володимира Гусакова, до складу правління „Галичини” також увійшли Наталія Парахоняк, Мирон Огар, Василь Чайовий, Богдан Баразний, Артур Григорян та Сармен Вердян. Акціонери також змінили реєстратора „Галичини”, вирішивши передати реєстр від фірми „Реєстратор” (Луцьк) „Реєстраційній компанії „Профіт” (Дніпропетровськ). Ці рішення були підтверджені на зборах акціонерів, які відбулися 16 травня. Також тоді було затверджено прибуток підприємства у розмірі 13 млн грн. І відхилено пропозицію ФДМУ про скерування 40% прибутків на виплату дивідендів. Під час зборів акціонерів 23 травня прийняте рішення про відчуження майна, перелік якого не оприлюднено. Також ФДМУ заблокував рішення про ліквідацію дочірніх підприємств НПЗ №1, „Євронафта” та свічковий завод, оскільки у них несформовано статутний фонд. Планувалося, що НПЗ №1 та свічковий завод ліквідують шляхом приєднання до „Галичини”.
За даними експертів, близько 74% акцій НПК зосереджені у ФПГ „Приват”, 25,5 % — у власності держави і фізичних осіб. За даними начальника ФДМУ у Львівській області Наталі Горлач, Держава є найбільшим акціонером, решта акціонерів не мають пакету акцій більше 10%.
У 2006 році прогнозовані обсяги виробництва НПК „Галичина” становитимуть 1,8 млрд грн. Крім того, заплановано переробити 1,8 млн тонн нафти. Прогнозований прибуток — 50 млн грн. Обсяги інвестиційної програми— 120 млн грн.  У січні-квітні 2006 року НПК „Галичина” зменшив переробку нафти порівняно з аналогічним періодом  2005 року на 45,8% – з 614,0 тис. тонн до 33,6 тис. тонн. У січні–квітні   2006 року Дрогобицький НПК „Галичина” працював на  українській та російській  нафті, бо  казахська на завод не надходила. Українські нафтовики поставили 268,5 тис. тонн, російка нафта на НПК надійшла обсягом 77,2 тис. тонн. Із поставленої  нафти – 345,7 тис. тонн - було перероблено 332,6 тис. тонн.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");