Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура  |  Здоров'я

Фермерські господарства Львівщини вивозять відходи без дозволів і з порушеннями

Державне управління ОНПС в Львівській області повідомляє, що станом на 25 січня 2013 року з питанням погодження лімітів на утворення та розміщення відходів звернулось та отримало дозволи лише4 з 993 фермерських господарств, які діють на території області. Усі інші тваринницькі та птахівницькі господарства здійснюють безлімітне (безконтрольне) розміщення відходів, що є порушенням ст. 32 та ст. 42 Закону України «Про відходи» та тягне за собою цивільну, адміністративну чи кримінальну відповідальності, повідомили в управлінні.

Згідно зістатистичними даними, одна молочна ферма з 100 дійними коровами дає приблизно 14 т твердих відходів у добу; один комплекс із відгодівлі на 10 тис. голів великої рогатої худоби впродовж доби може утворити 260 т відходів. Великіобсяги відходів продукують і птахівницькі підприємства: на птахофабриці з продуктивністю 1 млн. яєць щодоби утворюється близько 50 т відходів. 

Держуправління звертає увагу, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), гній, послід і стічні води тваринницьких і птахівницьких підприємств можуть бути фактором передачі більше ста збудників інфекційних та інвазійних хвороб.До того ж, самі органічні відходи можуть служити сприятливим середовищем для розвитку та тривалої виживаності патогенної мікрофлори, містити підвищені кількості важких металів, пестицидів, медикаментозних препаратів, радіоактивних речовин, насіння бур'янів та інших забруднень.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ