Слухай онлайн
Економіка

Фінансові ринки досить спокійно відреагували на підсумки голосування, – експерт УБС НБУ

Фінансові ринки досить спокійно відреагували на підсумки голосування на Президентських виборах в Україні. Про це у коментарі прес-службі Університету банківської справи повідомив кандидат економічних наук, заступник директора Львівського банківського інституту УБС НБУ Олексій Другов

 

Якщо говорити про курси валют, то долар зреагував незначним зростанням курсу – 1-2 копійки, а індекси ПФТС незначно зріс у порівнянні із минулим тижнем. Тобто мова йде про те, що інвестори очікували саме такі результати виборів і вони не стали для них сюрпризом, – говорить експерт.

 

Будемо мати надію, що й наділі не буде не яких серйозних політичних потрясінь, які власне і могли б спровокувати в Україні певні негативні події на фінансових ринках. При такому розвитку подій, як це відбувається зараз – без масових заворушень та гучних судових процесів, можна говорити про те, що фінансова система знаходиться у спокійному та стабільному стані, – додав він.

 

«Якщо говорити про інвестиції, то тут треба говорити про дві окремих реакції – внутрішніх та зовнішніх інвесторів. – веде він далі. – Як відомо, Віктор Янукович є представником промислової східної України, тобто його прихід до влади мав би ознаменувати певну активізацію інвестиційних процесів промисловості України, бо він фактично лобіює їхні інтереси. Тобто результати виборів мають стати позитивним сигналом для внутрішніх інвесторів. Якщо ж говорити про зовнішніх інвесторів, то враховуючи думку озвучену і в Єврокомісії і в Європарламенті, спостерігачами ОБСЄ та іншими особами про те, що вибори в Україні пройшли демократично і спокійно, можна говорити про те, що інвестори отримали сигнал про стабільність. Якщо є така реакція від зарубіжних урядових установ, то це говорить інвестору що справді все нормально, тобто інвестувати можна».

 

Якщо говорити про МВФ та їхні заяви про те, що до заявки України Фонд повернеться після виборів, то слід зазначити що насправді для МВФ головне не вибори і не те, хто стане Президентом України, а те, наскільки будуть виконуватися їхні вимоги. Тобто їм цікава людина, яка буде виконувати їхні вимоги. Звичайно, якщо брати до уваги передвиборчі обіцянки Януковича та Тимошенко, то вони обидва демонстрували налаштованість на співпрацю з Фондом. Якщо надалі буде прослідковуватися послідовність Віктора Януковича у виконанні ним своїх передвиборчих обіцянок стосовно економічного блоку питань, то думаю, що не яких негативних наслідків щодо співпраці з МВФ не виникне. Думаю що співпраця із МВФ продовжиться, бо співпраця із Фондом Україні зараз життєво необхідна – Україні необхідні фінансові ресурси МВФ, які треба використати на потреби економіки, і освідомлення цього є в тому числі і у Віктора Януковича. Думаю що в цьому плані проблем не виникне і транш ми отримаємо. А гроші край необхідні – треба поповнити золотовалютні резерви НБУ. Наявність золотовалютних резервів означає стабільність на валютному та міжбанківському валютному ринку. Відтак чим більше будуть резерви НБУ, тим більше буде можливість НБУ згладжувати ті валютні коливання, які можуть виникнути, відповідно тримати стабільним курс національної валюти. Стабільність же курсу національної валюти, як ми вже переконались за останні 2-3 роки є важливим фактором економічного розвитку. Якщо імпортери та експортери не будуть знати що буде із курсом національної валюти завтра, то відповідно знижується їхня мотивація до продуктивної діяльності, а це якраз і є запорука нормальної роботи економіки. Я не впевнений, яким би був зараз курс української валюти, як би не транші МВФ, але він напевно не був би 8 грн/дол.. Тим більше умови, на яких була надана кредитна лінія є дуже вигідними для України – ні одна корпорація в Україні не позичала на таких фінансово вигідних умовах - під фактично 4 % річних, запевняє експерт.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ