Слухай онлайн
Політика

Гавриш каже, що законопроект Ющенка не змінить розстановку сил в Конституційному суді

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Конституційний Суд України" поданий на розгляд Парламенту Президентом України покликаний змінити регламент роботи суду та вдосконалює процедуру виборів керівництва у суді. Про це в коментарі „Гал-info” повідомив суддя Конституційного суду України Степан Гавриш.
На думку Гавриша президентський законопроект не змінить саму розстановку сил у Конституційному суді, де „головними акціонерами є Президент, Верховна Рада України і з’їзд суддів, – каже Гавриш. – Кожен з них має квоту по 6 суддів”.
Як пояснив Гавриш, зміни будуть стосуватися положень регламенту Конституційного суду України, зокрема, щодо виборів керівництва суду, способу прийняття рішень. Такий законопроект, за словами Гавриша, дозволить здійснити малу реформу КС.
Нагадаємо, сьогодні Ющенко подав законопроект про внесення змін до закону про Конституційний Суд. Ним, зокрема, передбачено призначення президентської квоти суддів КС головою держави без погодження з прем'єр-міністром та міністром юстиції. Крім того, зміни передбачають складання присяги суддями КС на спеціальному урочистому засіданні суду за участі президента, прем'єра та голови ВР. Також змінами передбачено, що повноваження суддів мають припинятися органами, які їх призначили.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ