Слухай онлайн
Cуспільство

Глава держави помилував у 2018 році 14 осіб, засуджених на різні терміни покарання

Відповідно до ст. 106 Конституції України, Президент України здійснює повноваження із помилування засуджених громадян від відбування покарання. Глава держави Петро Порошенко у 2018 році видав Укази про помилування 14 осіб, засуджених на різні терміни покарання.

За інформацією Департаменту з питань помилування Адміністрації Президента України, цього року Президент видав чотири Укази, якими помилував  9 жінок та 5 чоловіків. При цьому повністю звільнені від відбування покарання та вийшли на волю п’ять осіб, ще для восьми суттєво зменшені терміни покарання.

Також одній помилуваній особі, яка була засуджена до довічного позбавлення волі, покарання було замінено на 27 років і 9 місяців позбавлення волі, вона в квітні вийшла на волю. Всі помилувані засуджені вперше.  Вісім осіб з помилуваних – люди пенсійного віку.

Протягом 2018 року до Департаменту з питань помилування АПУ надійшло загалом 1276 матеріалів з питань помилування, в тому числі 931 клопотання про помилування 718 осіб.

Не отримали помилування 357 засуджених, чиї клопотання були розглянуті Комісією. Як правило, це особи, які мають не одну судимість, скоїли тяжкі чи особливо тяжкі умисні злочини (розбої, зґвалтування, вбивства, збут наркотичних засобів тощо), а також засуджені, які скоїли хоч і нетяжкий злочин, але фактично відбули дуже нетривалий термін покарання.

Досі помилування є єдиним законодавчо визначеним шляхом для довічно засуджених осіб отримати шанс вийти на волю. Право клопотати про помилування вони отримують тільки після відбуття 20 років покарання. Протягом 2018 року Комісією з питань помилування було розглянуто клопотання про помилування 59 довічно засуджених осіб.

У 2018 році впроваджено оновлену електронну систему «Помилування».

У травні 2018 року був проведений круглий стіл «Інститут помилування в Україні» за участю провідних вчених та практичних працівників кримінально-виконавчої системи. Захід був організований спільно з Інститутом кримінально-виконавчої служби, а за його підсумками видано збірку матеріалів.

Інформація про діяльність Департаменту з питань помилування також була представлена на ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні питання протидії злочинності у сучасних умовах: вітчизняний та зарубіжний досвід».

Процедури розгляду клопотань засуджених про помилування на сьогодні є сталими, вивіреними практикою. Разом з тим важливим є проведення аналізу наслідків застосування помилування, і сьогодні бракує ґрунтовних досліджень процедур помилування та чинників, які при цьому застосовуються, а також наслідків його застосування.

Керівник Департаменту Олександр Букалов вважає, що про діяльність інституту помилування варто більше повідомляти громадськості, обговорювати дискусійні питання удосконалення процедури розгляду клопотань про помилування.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ