Слухай онлайн
Cуспільство

Глава УГКЦ відслужив Божественну Літургію з нагоди 100-літнього ювілею від дня народження Владики Володимира Стернюка

Сьогодні, 7 лютого 2007 року, в архикатедральному соборі Святого Юра у Львові було відслужено архиєрейську Божественну Літургію з нагоди 100-літнього ювілею від дня народження ісповідника віри Місцеблюстителя Києво-Галицької Митрополії УГКЦ Владики Володимира Стернюка. Спільну молитву, в якій взяли участь владики-члени Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії, очолив Блаженніший Любомир, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький. Про це «Гал-info» повідомили у Департаменті інформації УГКЦ.
 У проповіді Блаженніший Любомир передусім пояснив, що цю Літургію владики служать не в сам день народження єпископа Володимира (він народився 12 лютого 1907 року), оскільки 7-8 лютого відбувається Тридцять четверта сесія Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії, і, таким чином, є нагода всім владикам спільно відслужити Службу Божу за ісповідника віри архиєрея Володимира.
Відтак Глава УГКЦ наголосив, що сьогоднішня Літургія подячна, адже вона є виявом вдячности покійному владиці за його відповідальне сповнення свого уряду, але передусім вдячністю Богові за дар життя для майбутнього Місцеблюстителя Києво-Галицької Митрополії.
«Розуміння того, що Господь Бог сто років тому покликав цю людину до життя, дав їй цей великий дар і провадив її впродовж земного життя, спонукує нас до вдячности Творцеві», — зазначив Глава УГКЦ.
На завершення Літургії всі учасники спільної молитви: владики, священики, миряни – відслужили також панахиду, в якій просили для ісповідника віри Місцеблюстителя Києво-Галицької Митрополії УГКЦ Владики Володимира Стернюка зі святими упокоєння.
Владика Володимир Стернюк народився 12 лютого 1907 року в Пустомитах, поблизу Львова. Після закінчення навчання у Львові та Бельгії і вступу до Чину редемптористів був висвячений на священика. Переховуючись на горищі собору Святого Юра, став свідком ліквідації УГКЦ на Львівському «Синоді».
Після арешту 1947 року провів п'ять років у в'язниці і таборах праці в Сибіру. Після повернення до Львова працював сторожем, бухгалтером, двірником та санітаром швидкої допомоги, одночасно таємно виконував священичі обов'язки.
У 1964 році Володимир Стернюк був рукоположений на єпископа і очолював УГКЦ в Україні з 1972 по 1991 рік, аж до повернення Глави УГКЦ Митрополита Мирослава Івана (Любачівського). Це був час жорстоких брежнєвських репресій та боротьби за визволення наприкінці 80-тих.
Будучи пастирем і харизматичним лідером підпільної Церкви, Архиєпископ Володимир керував нею з однокімнатної комунальної квартири, де кухня й ванна були спільними з сусідами. Його добре пам'ятають за розважливість, рішучість, теплоту й розуміння. Він помер 29 вересня 1997 року. Цього дня центральними вулицями Львова пройшла велика похоронна процесія.
Нагадаємо, програма відзначення 100-річчя від дня народження Владики Володимира Стернюка передбачає 10 лютого 2007 року  відкриття меморіальної таблиці на будинку, де був осередок Глави підпільної Церкви Владики Володимира; 11 лютого 2007 року відкриття виставки особистих речей Владики. Презентація книжки «Життя як подвиг для Христа», упорядником якої є о. д-р Севастіян Дмитрух. Вечір спогадів у колі друзів у Музеї історії релігії. 12 лютого відбудеться Архиєрейська Літургія в соборі Святого Юра та урочиста академія в Львівському оперному театрі.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ