Слухай онлайн
Cуспільство

Глава УГКЦ: Якщо ми сьогодні скажемо «За нашу, але не вашу свободу», тоді стаємо на хибний шлях

«Мене як християнина турбує, що брутальний тиск чи груба сила стає прийнятним засобом для вирішенням державних, суспільних і політичних проблем в Україні».

Про це сказав Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук), в інтерв’ю газеті «День» від 11 січня, відповідаючи на запитання «Політув’язнена Юлія Тимошенко оголосила акцію громадянської непокори і закликала до цього всіх українців. На ваш погляд, чи мають підстави звичайні українці оголошувати акцію громадянської непокори, адже це дуже серйозний крок?». Про це повідомив Департамент інформації УГКЦ.

Блаженніший Святослав пригадує про феномен «зайвої» людини, який набув чітких рис у ХХ столітті. Про «зайву людину» він згадав також у своїй Різдвяній проповіді, тому що сьогодні, за словами Глави Церкви, привиди тоталітаризму повертаються, тоталітарні ідеології входять у мислення в євро-азійському просторі і, на жаль, так само в просторі українському.

«Нас турбує, – каже Глава Церкви, – своєрідна радикалізація суспільства. Хтось може казати, що успіх радикальних сил і угрупувань – це намагання українців тиснути в такий спосіб на владу. Хтось каже, що це до певної міри є ознакою відчаю українського суспільства. І одне, і друге не може не турбувати. Але що турбує мене як християнина, так це те, що десь брутальний тиск чи така груба сила стає прийнятним засобом для вирішенням державних, суспільних і політичних проблем. З цим ми ніколи не можемо погодитися. Не можна вирішити певні проблеми демократичного суспільства, принижуючи або нехтуючи правами і свободами якоїсь частини нашого суспільства».

«Пригадую, – продовжує він, – під яким гаслом діялося повстання польського народу в царській Росії в 1830 року: «За нашу і вашу свободу». Це саме гасло було піднято на прапор Українською Повстанської Армії. Якщо ми сьогодні у нашому суспільстві скажемо: «За нашу, але не вашу свободу», тоді стаємо на хибний шлях. І тому кожна Церква завжди намагається і намагатиметься показати важливість поваги до людини навіть тоді, коли вона дотримується, можливо, інших засад, належить до іншої національності, до іншої релігії. Бо кожна тоталітарна ідеологія, до певної міри, витворює феномен зайвої людини – хтось є зайвий, хто не підпадає під чиїсь вузько корпоративні інтереси. І це абсолютно хибний шлях для розвитку громадянського суспільства», – наголосив Предстоятель УГКЦ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ