7 лютого у Львівському палаці мистецтв відкрили виставку робіт текстильного мистецтва Анни Попової.
“Текстильна палітра” – унікальна виставка робіт майстрині Анни Попової, яка поєднала у своїх творах різні текстильні техніки, традиційні й експериментальні методи. Гармонійна експозиція дозволяє відвідувачеві ознайомитись із авторськими гобеленами, батиком, ситодруком на тканині та навіть садово-парковими скульптурами з лози. Особливе значення в експозиції має ручно-черпаний папір, який авторка Анна Попова виготовляє власноруч. Майстриня самостійно збирає рослини, з яких він створений, та готує їх для подальшої творчості.
Анна Попова під час відкриття виставки розповіла, що її планували реалізувати раніше, проте через повномасштабну війну її довелось перенести. У творах, які представлені, за словами авторки, кожен відвідувач може побачити щось близьке, щось своє.
“Минулого тижня був ювілей 3 моєї мами і цю виставку я присвячую їй. Саме завдяки їй я стала художником і сформувалась власне як творча особистість Виставка планувалась раніше і я мала на меті показати свій творчий доробок останніх років. Мої експерименти, пошуки, роботу з різними матеріалами. Тобто ви тут можете побачити мою давню любов – гобелени, в яких я закохалась ще з часів навчання у Львівському коледжі декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша. З того часу я також працювала у техніці батик”, – розповіла Анна Попова.
Чимало робіт були створені під час повномасштабного вторгнення, що відчувається через колірну гаму та тематику, зазначають організатори виставки. Виготовлені вони у різних техніках, вузликовим фарбуванням, вільним розписом та з додаванням трафаретного друку.
“Домінує тема природи, до якої зверталося дуже багато художників, але як вона вирішена! Насамперед колосальне відчуття кольору, гармонії, стриманості, не перебору виражальних засобів. Абсолютно досконала ритміка. І найголовніше те, що ти відчуваєш, що автору це подобається, вона це робить з великим натхненням та великим емоційним сплеском”, - розповів мистецтвознавець, академік Національної академії мистецтв України Орест Голубець.
Незабаром також заплановані авторські екскурсії, про які організатори виставки повідомлятимуть додатково.
