Слухай онлайн
Cуспільство

Голова Луцької райради Олександр Омельчук закликав комунальні заклади громад переходити на тверде паливо

Комунальним закладам у громадах треба переходити на тверде паливо. Про це в етері телеканалу «Аверс» розповів голова Луцької районної ради Олександр Омельчук.
Фото ілюстративне. Олена Ляхович, Гал-інфо

Він зауважив, що із початком опалювального сезону у закладах, які обслуговує КП «Райтеплобуд», проблем немає.

«Усі заклади, які обслуговують котельні комунального підприємства «Райтеплобуд» на твердому паливі.  Але знаю, що в обласному центрі та в інших громадах є багато таких, що працюють на газу. Треба робити висновки і протягом 2022 року переходити на тверде паливо, щоб не було шантажу з боку східного сусіда і ми не платили по тисячі доларів за тисячу кубів. На Волині є торф, дрова… Думаю, усі громади зроблять висновки, хто має газові котельні і перейдуть на тверде паливо», - сказав Олександр Омельчук.

Голова райради вважає, що уникнути космічних платіжок за газ можна лише розвиваючи власну газову галузь.

«Як ми стали незалежними, так і 30 років у нас йде енергетична війна з Росією. Кожен новий президент приходив і наша увага була прикута в кінці кожного року до телевізорів – домовиться з Росією про ціну на газ чи ні. Якщо самі не справлялися, треба було залучати європейські, світові компанії, які добувають газ. Навіть у нас на Волині вистачає нафти та газу, як і в інших областях – Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській, Полтавській, Харківській. Чому родовища не розробляються в повній мірі, щоб наситити свій ринок?! От дочекалися за 30 років, що нас поставили на коліна», - вважає він.

Крім того, Олександр Омельчук висловив сумніви щодо непідняття тарифів на газ для населення.

Більше дивіться у відео.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ