Слухай онлайн
Кримінал  |  Війна на Донбасі

ГПУ повідомила про підозру особам, які готували дітей до бойових дій на Донбасі

Генеральна прокуратура України повідомила про підозру двом особам, які вербували і готували дітей до бойових дій на окупованому Донбасі. Про це сьогодні, 12 серпня, повідомила прес-служба ГПУ.

"Повідомлено про підозру керівникам так званих військово-патріотичних клубів «Спартанці» та «Амазонки», громадського військово-патріотичного руху «Молода гвардія» за ч. 1 ст. 258-3 КК України (здійснення організаційного та іншого сприяння діяльності терористичної організації), ч. 1 ст. 260 КК України (створення не передбачених законами України воєнізованих формувань та участь у їх діяльності), ч. 3 ст. 260 КК України (керівництво не передбаченим законами України воєнізованим формуваннями), ч. 2 ст. 438 КК України (вчинення за попередньою змовою групою осіб порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України)", - йдеться у повідомленні прокуратури.

Вказані особи, які є активними учасниками і прихильниками терористичної організації «ДНР», підтримують та пропагують російську неоімперську геополітичну доктрину «Російський світ», а також ідеї від’єднання Донецької області від України та проголошення на її території незалежної держави.

Для збройного протистояння силам АТО та ООС та насильницької зміни меж України всупереч ст. 7 Конституції України,ст. 4 Закону України «Про громадські об’єднання» та інших законодавчих актів України, якими передбачено створення та функціонування військових формувань, з мотивів невизнання легітимної української влади на території Донецької області вони умисно за погодженням із керівниками терористичної організації «ДНР» і не встановленими на теперішній час представниками влади Російської Федерації та Збройних Сил РФ, якими запроваджено кримінальну відповідальність за ухилення від проходження військової та альтернативної цивільної служби на тимчасово окупованій території Донецької області, створили так звані військово-патріотичні клуби «Спартанці» та «Амазонки», громадський військово-патріотичний рух «Молода гвардія». До основних завдань таких об’єднань належать вербування та залучення малолітніх і неповнолітніх осіб до участі в протиправній діяльності терористичної діяльності «ДНР» під виглядом військово-патріотичного навчання та виступів на різноманітних військово-спортивних заходах.

В подальшому вказані особи за попередньою змовою з представниками російсько-терористичних сил, здійснюючи керівництво вказаними «клубами», особисто скоїли ряд зухвалих злочинів.

Вони вербували дітей і підлітків віком від 5 до 18 років для підготовки шляхом навчання поводженню зі зброєю, боєприпасами та вибухонебезпечними речовинами з обов’язковим носінням військової форми до участі у військових діях і терористичній діяльності проти сил АТО та ООС.

Відповідні дії спрямовувалися на міжнародне ускладнення та вплив на прийняття рішень органами державної влади, місцевого самоврядування, а також перешкоджання виконанню службових обов’язків співробітниками правоохоронних органів України, військовослужбовцями Збройних Сил України та інших військових формувань України, задіяних у проведенні АТО та ООС.

Нагадаємо, окупанти 5 разів порушили перемир’я на Донбасі, є поранений.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");