Слухай онлайн
Cуспільство

Грищенко: Швидка медична допомога повинна бути справді дієвою

31 січня ц.р. під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Костянтина Грищенка відбулась розширена нарада з питань реалізації Закону «Про екстрену медичну допомогу». Повідомила прес-служба Віце-прем’єр-міністра.

У нараді взяли участь Перший заступник Глави Адміністрації Президента України, Представник Президента України у Кабінеті Міністрів І.Акімова, перший заступник Міністра охорони здоров’я О.Качур, Голова агентства з інвестицій та управління національними проектами В.Каськів, представники МВС, Міністерства фінансів, Державної служби контролю за наркотиками, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації тощо.

«Стан виконання Закону «Про екстрену медичну допомогу» викликає багато запитань, вимагає більш активних зусиль всіх заінтересованих сторін, щоб система «екстреної медичної допомоги» була справді дієвою і рятувала життя українців. Тому, наради з усіма причетними сторонами будуть проводитися регулярно під моїм особистим контролем з метою оперативного пошуку рішень для реалізації цього проекту. Сьогоднішня нарада покликана розібратися в тих питаннях, які вимагають найскорішого вирішення», - наголосив К.Грищенко, відкриваючи нараду.

Учасники наради поінформували К.Грищенка про виконання доручень, які були поставлені під час селекторної наради 16 січня ц.р. під головуванням Віце-прем’єра. Перший заступник Міністра охорони здоров’я О.Качур повідомив про виконання доручення Віце-прем’єра і утворення в МОЗ центрального оперативного штабу з реалізації положень Закону України “Про екстрену медичну допомогу” та забезпечення його матеріально-технічним оснащенням.

У свою чергу, керівник Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами В.Каськів поінформував К.Грищенка про отримання від МОЗ у визначенні строки плану-графіку реалізації національного проекту “Вчасна допомога” на території України, вимог до облаштування приміщень під регіональні оперативно-диспетчерські служби, а також план план-графік введення в експлуатацію оперативно-диспетчерських служб центрів на території усіх адміністративно-територіальних одиниць.

Віце-прем’єр висловив переконання, що питання реалізації Закону на даному етапі залежить від вирішення декількох важливих питань, серед яких виділення приміщень під диспетчерські центри, створення сучасної системи маршрутизації дзвінків та фінансування закупівлі необхідного обладнання для диспетчерів. У цьому контексті Віце-прем’єр дав доручення протягом найближчих днів провести засідання робочої групи у складі Держспецзв’язку, Держагентства з інвестицій та управління національними проектами, МОЗ, провідних експертів, представників компанії-розробника ТЕО проекту «Вчасна допомога» (Avaya), а також із залученням представників Харківської, Дніпропетровської областей та м.Києва для обговорення питань маршрутизації викликів швидкої допомоги за єдиним для всієї країни номером «103».

З поміж інших питань, під час наради К.Грищенко доручив Главам обласних державних адміністрацій поінформувати Кабінет міністрів про ситуацію із виплатою зарплат працівникам системи «екстреної медичної допомоги». Окрема увага була приділена відповідальності водіїв з питань пропуску автомобілів швидкої для вчасного прибуття до пацієнтів та забезпечення бригад «швидкої» необхідними ліками.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ