Слухай онлайн
Здоров'я

Хірург-онколог розповів про найпоширеніші види раку на Львівщині

На Львівщині серед усіх злоякісних новооутворень найбільше випадків фіксують раку грудної залози.

Про це в коментарі Гал-інфо розповів хірург-онколог, заступник генерального директора з хірургічної роботи, КП Львівської обласної ради "Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр" Олег Дуда.

Він проаналізував статистику онкозахворювань на Львівщині за 2020 рік.

За словами Олега Дуди, за 2020 рік взято на облік 6 596 вперше виявлених онкологічних хворих. Із них:

 • І-ІІ ст. – 45,4% (2 996 випадків);
 • ІІІ ст. – 19,1% (1 261 випадок);
 •  ІV ст. – 17,8% (1 171 випадок).

«Для порівняння варто зазначити, що у 2019 році на облік було взято 8 240 нових онкохворих. Тобто у 2020 році цей показник є меншим на 1 644 (20%). Очевидно, що маємо сумні наслідки впливу пандемії COVID-19 та карантинних обмежень, коли люди не приходили на скринінги. На жаль, ми втратили цінний для боротьби із хворобою час», - сказав Олег Дуда.

Лікар також сформував рейтинг злоякісних новоутворень, які лідирують на Львівщині:

 1. Рак грудної залози – 695;
 2. Рак легень, трахеї, бронхів – 488;
 3. Рак ободової кишки – 435;

«Щодо раку грудної залози, то мушу зазначити, що за 2020 рік було взято на облік 695 нових пацієнток, а це на 172 менше, чим у минулому році (20%). Із них – на 145 взято менше в  І і ІІ стадія. Це свідчить про те, що люди вчасно не звернулися до своїх сімейних лікарів, вторинної ланки і, відповідно, захворювання вчасно не було виявлено. Що це означає? Хворі, які не були виявлені вчасно будуть виявлені вже на пізніх стадіях», - сказав Олег Дуда.

Нагадаємо, що сьогодні, 4 лютого, відзначають Всесвітній день боротьби проти раку.

«Багато залежить від лікарів, але ще більше залежить від самих пацієнтів. Ми завжди повторюємо людям, що рак – це не вирок і за життя варто боротися. Пам’ятайте, що найкращим способом боротьби є профілактика і скринінг. Саме раннє виявлення захворювання дозволяє вчасно надати необхідну допомогу та врятувати життя.

Ми, лікарі-онкологи, проводимо різноманітні соціальні акції, закликаємо ходити на скринінг та проходити огляди. Ми живемо у сучасному світі, маємо необхідне якісне обладнання, яке дозволяє виявити хворобу на ранніх стадіях, а це запорука перемоги над хворобою», - сказав Олег Дуда.

Рак не любить оптимістів: відверта розмова з онкологом Олегом Дудою

Що нам потрібно розуміти і усвідомлювати про рак?

 •  У світі існує понад 100 різновидів раку;
 •  Цей недуг може розвиватися у будь-якій частині тіла;
 •  Щорічно від нього помирають мільйони людей;
 •  Більше 30% випадкам смерті від раку можна запобігти, головним чином завдяки відмови від вживання тютюну, запровадження раціону здорового харчування та фізичної активності;
 •  До 20% - шляхом імунізації проти вірусу гепатиту В і вірусу папіломи людини.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ