Слухай онлайн
Cуспільство

Інфраструктуру Яворівського полігону оцінюватимуть американці

У період з 14-го до 17 листопада 2006 року у Центрі миротворчості та безпеки Яворівського полігону перебуватиме з робочим візитом американська делегація з програми Глобальної ініціативи підтримки миротворчих операцій – повідомив „Гал-іnfо” начальник прес-центру ЗОК Олександр Поронюк.

Мета заходу — оцінка існуючих можливостей інфраструктури полігону, його навчально-матеріальної бази для подальшого опрацювання спільної концепції в інтересах розвитку Міжнародного навчального центру підготовки миротворчих сил. Планується визначити обсяг фінансування зазначеного проекту за рахунок коштів програм матеріально-технічної допомоги.
Заплановано, що відбуватимуться щоденні брифінги, котрі стосуватимуться можливостей полігону, мети та завдань центру підготовки миротворчих сил, організації навчального процесу. Розглядатимуться питання державної політики України в галузі миротворчих операцій, національні можливості, потенціал та завдання миротворчих операцій тощо. Офіційна делегація матиме можливість оглянути всі навчальні місця та об’єкти полігону.
Керівник американської делегації - фахівець центру вивчення питань взаємодії цивільного і військового відомства Тімоті Бьорн. Загальна кількість гостей - 10 осіб.
Українське оборонне відомство представлятимуть офіцери Центру забезпечення заходів міжнародного співробітництва Збройних Сил України та офіцери штабу Західного оперативного командування підполковники Олег Бурашніков та Сергій Пастушенко, капітан Вікторій Бондаренко. Фінансування заходу здійснюватиметься за рахунок американської сторони.
Яворівський полігон розташований у центральній частині українського Розточчя. Площа - 7 тисяч га.
Був створений в 30-х роках минулого століття як полігон для польської армії, в 40-х роках, за радянської влади, його межі було значно розширено, через що військовими і владними структурами СРСР та Німеччини було зрівняно із землею понад 170 сіл та хуторів; виселено десятки тисяч українських, польських, німецьких, грецьких, єврейських родин; пропали тисячі документів виселених осіб; знівечено понад 40 тисяч гектарів родючих земель, садів, лісів; засипано майже півтора тисячі колодязів; підірвано і зруйновано 12 церков і каплиць, 2 костьоли; знищено 14 цвинтарів і сотні інших пам'яток історії та культури. Тисячі родин було переселено на Бесарабщину. Найбільше постраждали села Велика і Мала Вишенька, Хотинець, Біла, Щирець, Курники, Тростянець. Частково депортовано населення з Верблян, Немирова, Верещиці, Старич.
Яворівський військовий полігон нині відомий усьому світові, адже тут, починаючи з 1995 року, щороку проводяться міжнародні навчання "Щит миру" у рамках програми "Партнерство заради миру". До прикладу, у 1998 році участь у багатонаціональних миротворчих навчаннях брали представники оборонних відомств 18 держав, а у 2000 році — близько 1600 військовослужбовців з 26 країн світу.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...