Слухай онлайн
Cуспільство

Інваліди з дитинства або діти-інваліди мають право одночасно на соціальнудопомогу та пенсію, – ЛМР

Якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід має право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу, ці виплати призначаються одночасно. Про це повідомила керівник відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат управління соціального захисту ЛМР Леся Дронь, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Законом України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» відповідно до Конституції України інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам гарантовано право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України та їх соціальну захищеність шляхом встановлення державної соціальної допомоги на рівні прожиткового мінімуму. Отже, право на державну соціальну допомогу мають інваліди з дитинства І-ІІІ груп і діти-інваліди віком до 18 років.

Причина, група інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються органом медико-соціальної експертизи згідно із законодавством України з одночасним роз'ясненням інвалідам з дитинства їх права на державну соціальну допомогу.

ВАЖЛИВО! Якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід має право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу відповідно до цього Закону, ці виплати призначаються одночасно.

Під пенсією в разі втрати годувальника розуміються щомісячні виплати з Пенсійного фонду, які призначаються у зв'язку зі втратою годувальника непрацездатним членам сім'ї, що перебували на утриманні померлого.

Під терміном «втрата годувальника» розуміється смерть, безвісна відсутність чи пропажа громадянина без звістки, засвідчені у встановленому порядку органами РАЦСу, судом чи іншими органами.

Коло осіб, що мають право на пенсію у зв'язку зі смертю годувальника, й умови її призначення визначено Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Умови призначення:

Основною умовою призначення пенсії у разі втрати годувальника є непрацездатність членів сім'ї, їх склад, і наявністьвгодувальниканаденьсмерті страховогостажу,якийбувбинеобхідний йому для призначення пенсіїпоIII групі інвалідності.

«Непрацездатність», як одна з умов призначення пенсії в разі втрати годувальника, охоплює різні категорії осіб і соціальні явища. Для кожної з цих категорій установлюються додаткові умови реалізації права на пенсію в разі втрати годувальника.

Так, діти, брати, сестри й онуки померлого годувальника, які досягли 18 років мають право на пенсію, якщо вони стали інвалідами до досягнення цього віку.

Отже, інваліди з дитинства та діти-інваліди, які втратили осіб, на утриманні яких вони перебували (дітям пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника), мають право на одночасне призначення пенсії в разі втрати годувальника та державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам.

Нагадаємо, розмір державних соціальних допомог відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам у 2013 році розраховується з урахуванням норм зазначених законів, статті 7 Закону України «Про державний бюджет на 2013 рік» та постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян»:

Категорія одержувача

З 1 січня 2013

з 1 грудня 2013

інвалідам з дитинства І групи підгрупи А з надбавкою на догляд

1564,50

1660,75

інвалідам з дитинства І групи підгрупи Б з надбавкою на догляд

1341,00

1423,50

інвалідам з дитинства ІІ групи, одиноким інвалідам з дитинства ІІ групи, які за висновком МСЕК потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд

894,00

949,00

інвалідам ІІІ групи, одиноким інвалідам з дитинства ІІІ групи, які за висновком МСЕК потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд

894,00

949,00

на дітей-інвалідів

894,00

949,00

на дітей-інвалідів до 6 років з надбавкою на догляд

1111,80

1180,30

на дітей-інвалідів від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

1230,80

1307,30

на дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою

938,70

996,45

на дітей-інвалідів до 6 років, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, з надбавкою на догляд

1424,70

1512,45

на дітей-інвалідів від 6 до 18 років, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, з надбавкою на догляд

1543,70

1639,45

Важливо зауважити, що відповідно до п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян», встановлено, що у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат, державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам, особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, якої не вистачає до зазначеного прожиткового мінімуму.

Окрім того, відповідно до п.5 цієї ж постанови, щомісячна державна адресна допомога щоразу переглядається, у зв'язку із збільшенням прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність на кожен наступний рік.

Розмір пенсії у зв'язку з втратою годувальника та період, на який призначається така пенсія, регулюєтьсяЗаконом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

«Впродовж 2012 року, управлінням соціального захисту профінансовано з державного бюджету державну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам в сумі 77,5 млн. грн. Станом на 01.01.2013р. в управлінні соціального захисту 6,4 тис. отримувачів цього виду допомоги. Що стосується осіб, які одночасно одержують державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідів і пенсію по втраті годувальника, то їх на обліку 1625 осіб», - повідомила начальник відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат Леся Дронь.

Більше інформації про види соціальних допомог різним категоріям громадян можна отримати на сайті управління соціального захисту «Львів соціальний», адреса: http://lvivsocialnyj.city-adm.lviv.ua/, або ж зателефонувавши у відділи соціального захисту:

Галицький відділ:тел.: 235-80-83(вул. Ф. Ліста, 5)

Личаківський відділ:тел.: 235-71-62(вул. Театральна, 10)

Залізничний відділ:тел.: 295-82-28(вул. Виговського, 34)

Франківський відділ:тел.: 237-50-81(вул. Ген. Чупринки, 85)

Сихівський відділ:тел.: 254-64-80(просп. Червоної Калини, 66)

Шевченківський відділ:тел.: 252-28-40(вул. Липинського, 11)

Увага! «Єдині приймальні» відділів соціального захисту працюють за розширеним графіком і без перерви: понеділок-четвер 08:00-19:00 год., п’ятниця 09:00-16:45 год

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ