Італійці вивчатимуть причини найдинамічнішої за останніх 10 років імміґрації до Італії наших співвітчизників
Слухай онлайн
Cуспільство

Італійці вивчатимуть причини найдинамічнішої за останніх 10 років імміґрації до Італії наших співвітчизників

17 червня 2006 року в Українському католицькому університеті відбудеться міжнародна наукова конференція „Українська імміґрація в новому європейському контексті: відносини між Італією та Україною” – повідомили у відділі інформації та зовнішніх зв’язків УКУ.
Конференція проводиться у рамках візиту в Україну італійської делегації, до складу якої входять представники державних структур Італії (CNEL), представники Церкви в Італії („Карітас”/”Міґрантес”) та української громадської організації Італії (Християнське Товариство Українців в Італії). Організовує візит Статистичне Досьє „Імміґрація”. Це третя після Польщі та Угорщини подорож, організована „Досьє” до країн Східної Європи.
Мета візиту – пізнати Україну, політичну, економічну та соціальну реальність, зрозуміти причини еміґрації, започаткувати контакти з представниками української влади, Церкви й „Карітасу” та сприяти поширенню в Україні інформації про реальну ситуацію імміґрантів у Італії.
До участі в конференції з українського боку запрошені представники УГКЦ як Церкви, яка найбільше заопікувалася українською імміґрацією в Італії, голови ОДА Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей, міський голова Львова Андрій Садовий, представники місцевих осередків „Карітас-Україна”, громадських організацій, науковці, студенти. Про свою участь заявила також народний депутат України Оксана Білозір.
„Приїзд делегації в Україну спричинений тим, що італійська сторона усвідомила, що українська імміґрація в Італії стала однією із найбільших (четверта за величиною), – говорить випускниця УКУ, випускниця факультету суспільних наук (спеціалізація „соціологія”) Папського Ґригоріянського Університету (м. Рим) Наталя Шегда. – Українці в Італії на сьогодні є дуже вагомим соціальним фактором, який італійський уряд і відповідні державні та недержавні установи просто не можуть не враховувати”. Наталя Шегда свого часу провела соціологічне дослідження української імміґрації, дані якого були взяті до уваги у відповідному довіднику Статистичного Досьє „Імміґрація”. Саме вона, перебуваючи тепер на стажуванні у італійському „Карітасі”, стала співорганізатором конференції в УКУ за участю італійської делегації. „Італійська делегація бажає глибше ознайомитися з нашою країною, її культурою, звичаями, законами, проблемами, – додала п. Наталя Шегда. – До того ж, є чимало невирішених проблем, пов’язаних із українською імміграцією в Італії. Під час різних зустрічей, які ми запланували, зокрема, в українських міністерствах, старатимемося оптимально їх вирішити”.
Організатори конференції: Український Католицький Університет, Статистичне Досьє „Імміґрація”, „Карітас”-”Міґрантес” (Італія), Християнське Товариство Українців в Італії, за сприяння Національної Ради з економіки й праці Італії та „Карітасу України”.
У рамках конференції відбудеться відкриття фотовиставки італійського фотографа Луки Сінеркія “Життя українців у Римі” за участю автора, а також експозиція про українську імміґрацію в Італії, підготовлена українськими громадськими організаціями Італії.
За даними соціологічного дослідження “Стан сучасної української еміґрації в Італії” (Християнське Товариство Українців в Італії, 2003), після останньої легалізації 2002 року кількість українців, законно присутніх на території Італії, збільшилась майже вдесятеро: з 14035 до 112802. На 90% українська імміґрація в Італії є жіночою. Середній вік цих жінок – 45 років. Попри наявність вихідців зі всіх областей України без винятку, беззаперечним лідером є Західна Україна: Львівська обл. – 41,8%, Тернопільська – 16,7%, Івано-Франківська – 11,5%, Чернівецька – 10,8%.
64,3% українських імміґрантів є одруженими, тобто, виїхавши в Італію, віддалились від своїх сімей. 90,4% мають дітей, з яких лише 5,5% перебувають із батьками в Італії.
За освітою вихідці з України розподілились так: середня – 14,2%; середня спеціальна – 49,3%; вища – 36,5%; це здебільшого педагоги, економісти та бухгалтери, працівники медичної сфери й торгівлі, вихідці зі сільськогосподарського сектору тощо.
Щодо трудової зайнятості українців в Італії, то 64,1% доглядають за хворими та перестарілими, 6,4% – працюють нянями з дітьми в італійських родинах, 18,5% –домогосподині, 2% – працюють в сільському господарстві, 1,8 – в сфері обслуговування, 2,6% – в промисловості та 4,6% – зайняті в інших сферах.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...