Слухай онлайн
Політика

Ізраїль і Палестина проведуть перші переговори з 2010 року

Ізраїльська і палестинська делегації повинні у вівторок зустрітися за столом переговорів, вперше з 2010 року.

Глави делегацій Іцхак Молхо і Саєб Ерекат проведуть першу зустріч у столиці Йорданії Аммані в присутності міжнародних посередників.

Проте представники обох сторін у своїх заявах намагаються не перебільшувати значення цих попередніх контактів, які можуть привести до відновлення переговорів.

Ізраїльсько-палестинські переговори зайшли в безвихідь у кінці 2010 року, після того як Ізраїль відмовився заморозити будівництво житла для ізраїльських поселенців на Західному березі.

"Остання спроба"

Як повідомляє кореспондент Бі-бі-сі у Єрусалимі Стівен Конноллі, ізраїльські та палестинські офіційні особи нічого не говорять про можливий результат запланованої на вівторок зустрічі.

На даному етапі вони прагнуть, на думку нашого кореспондента, зняти з себе вину за можливий провал всього процесу переговорів, якщо виявиться, що відновити їх не вдасться.

"Контакти в Йорданії є останньою спробою врятувати становище, - заявив на прес-конференції в Рамаллі Саєб Ерекат напередодні зустрічі. - Ми сподіваємося,що ізраїльський уряд відгукнеться на ініціативу йорданської сторони і оголосить про припинення будівництва поселень і про згоду з концепцією двох держав [на території Палестини]. "

Йорданія виступає в якості організатора цих контактів у рамках міжнародних зусиль з відновлення прямих переговорів між Ізраїлем і палестинцями.

"Політика капітуляції"

Члени двох делегацій проведуть двосторонні зустрічі, а також зустрічі в присутності представників Близькосхідного квартету, що складається з дипломатів США, ЄС,ООН та Росії.

Раніше Квартет заявив, що переговори між двома сторонами повинні відновитися до кінця січня.

Представники ісламістського угрупування ХАМАС, яке контролює сектор Газа, засудили зустріч в Аммані.

"Ця зустріч стане продовженням політики капітуляції. Рух ХАМАС вимагає, щоб влада Палестинської автономії припинила подібні контакти, які небезпечні з політичної точки зору", - заявив представник руху Самі Абу Зухрі.

У даний час в ізраїльському поселенні на окупованих територіях проживає майже півмільйона євреїв. Ці поселення є незаконними з точки зору міжнародного права, хоча Ізраїль заперечує це.

korrespondent.net

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ