Слухай онлайн
Економіка

Кабмін пропонує сертифікувати органічну продукцію

У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований законопроект № 9707-1 від 18 січня 2012 р. про принципи органічного виробництва ініційований Кабінетом міністрів Україні. Текст законопроекту опубліковано на офіційному сайті ВР.

Згідно з текстом проекту закону, державна сертифікація та маркування органічної продукції є обов'язковою, повідомляє РБК-Україна.

Також допускається використання недержавних (приватних) логотипів, запроваджених безпосередньо оператором органічного виробництва або їх об'єднаннями.

Державний логотип складається з напису "органічний продукт" та відповідного графічного зображення або символу.

Крім того, законопроектом визначається, що в органічному виробництві забороняється використання хімічно синтезованих речовин, консервантів, ГМО, гормонів, антибіотиків, ароматизаторів, стабілізаторів, підсилювачів смаку.

Також Кабмін пропонує заборонити обіг органічної продукції (сировини), яка: проведена оператором органічного виробництва, який не отримав сертифіката відповідності на виробництво органічної продукції (сировини); не супроводжується відповідним сертифікатом; маркована з порушенням вимог законодавства; імпортована з порушенням вимог законодавства Україні, невідповідає вимогам щодо пакування, транспортування, зберігання і реалізації.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ