Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Кабмін схвалив створення інституту танкових військ у Харкові

Кабінет міністрів України на засіданні у середу, 19 липня, схвалив створення інституту танкових військ у Харкові, повідомив міністр оборони Степан Полторак під час виступу на засіданні уряду.

За словами міністра оборони, на Львівську академію сухопутних військ це рішення не вплине, зазначає "liga.net".

Інститут планується створити на базі військового факультету Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут".

"Ця постанова жодним чином не впливає на рівень, статус, набір, фінансування академії сухопутних військ. Навпаки, ми розглядаємо питання про відкриття ліцею в Червонограді", - підкреслив Полторак.

Крім того, в Міноборони розглядають варіант створення факультету військової підготовки у Кам'янець-Подільському, в Національному університеті, і його передачі до складу академії сухопутних військ.

Факультет військової підготовки Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" був заснований у 1944 році, як Харківське Гвардійське танкове училище, в якому готували офіцерів-танкістів. У 1966 році воно було перетворене на вищий військовий навчальний заклад з чотирирічним терміном навчання і видачею диплома про вищу інженерну освіту. Для того, щоб поліпшити підготовку офіцерів для Збройних сил України, 19 вересня 1997 року танкове училище було переформовано у Харківський інститут танкових військ ім. Верховної Ради України.

За наказом міністрів оборони і освіти України 4 серпня 1999 року інститут став складовою частиною "ХПІ".

ДТ

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ