Слухай онлайн
Культура

Кабмін вирішить питання щодо державного фінансування Львівської галереї мистецтв

Завтра у Києві відбудеться засідання урядового комітету, на якому розглядатиметься питання остаточного передачі Львівської галереї мистецтв на державний бюджет. Нагадаємо, рішення щодо процедури передання було прийняте ще урядом Єханурова. На засідання до Києва їде заступник голови ЛОДА з гуманітарних питань Тарас Батенко, який і доповідатиме.
„Ми сподіваємось, що питання передачі Львівської галереї мистецтв на державний бюджет буде закрито цього року”, – зазначив Тарас Батенко.
Львівська галерея мистецтв – один з найбільших художніх музеїв України, який в лютому 2007 р. відзначатиме свій 100-річний ювілей.
Колекція музею об’єднує унікальні твори живопису, скульптури, графіки, декоративно-ужиткового мистецтва країн Західної та Східної Європи від ХV-го до ХХІ-го ст. Загалом зібрання Галереї нараховує близько 60 тисяч одиниць зберігання. Основою музею стала колекція західноєвропейського мистецтва (близько 2 тис. одиниць зберігання, у тому числі – близько 400 картин) українського цукрового магната І. Яковича, яку магістрат Львова придбав у 1907 р. спеціально для створення Міської галереї. До І Світової війни і в міжвоєнний період збірка поповнювалася переважно творами польських художників (сьогодні – це третя за значенням колекція, після Варшави і Кракова). У 1939–1946 рр. до Галереї були передані частини колекцій музею ім. Любомирських, Ставропігійського братства, Історичного музею у Львові. В 1950–1960-х рр. за рішенням радянського Міністерства культури в Галереї був створений відділ російського та радянського мистецтва, для якого придбали й передали твори І. Репіна, К. Коровіна, І. Левітана, П. Вільямса та багатьох інших відомих майстрів.
На початку 1960-х рр. директором музею став Б.Г. Возницький, і галерея розгорнула активну збиральницьку діяльність творів регіонального мистецтва, в результаті чого постали збірки ікони, портрету, скульптури ХV–ХІХ ст., колекція художників львівської школи XX ст.
У 1965 р. почалася реставрація Олеського замку, який відкрили в 1975 р. Далі настає черга Золочівського і Підгорецького замків. Всі вони сьогодні входять у єдиний музейний комплекс «Львівська галерея мистецтв», який налічує загалом 15 філіалів.
У 2000 р. Галереї передали палац Потоцьких у Львові. Це дозволило розширити експозиційні площі, показати багато творів європейського мистецтва, що знаходилися раніше у фондах. В результаті створення нових експозицій у 2004 р. в залах палацу Потоцьких тепер представлене європейське мистецтво ХУ–ХУІІІ ст., а мистецтво XIX–XX ст. експонується в залах палацу В. Лозинського, що належить музею з 1914 р. Сьогодні Львівська галерея мистецтв – один з основних туристичних об'єктів Львівщини.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ