Слухай онлайн
Cуспільство

Кандидати від «Слуги Народу» до облради пропонують надавати по 100 тис грн всім учасникам АТО/ООС зі Львівщини

Обрати соціальний захист ветеранів АТО/ООС своїм пріоритетом під час депутатства у Львівській обласній раді збирається кандидат від «Слуги Народу» та військовий комісар Львівщини Олександр Тіщенко.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбук, також він озвучив кілька власних першочергових ініціатив.

Олександр Тіщенко, який нині очолює військовий комісаріат Львівської області, йде до Львівської обласної ради за списком президентської партії «Слуга Народу» по виборчому округу №2 (Броди, Буськ, Золочів). Своє рішення балотуватися до обласної ради військовий пояснює так: «Перед кожними виборами кандидати у депутати усіх рівнів влади обіцяють вирішити проблемні питання для учасників АТО/ООС, родинам загиблих та військовослужбовців. Після виборів ці обіцянки одразу забуваються. До військових комісаріатів Львівщини звертається велика кількість ветеранів, родини загиблих, військовослужбовців та їхніх родин. Бюрократія, прогалини в законодавстві, ігнорування чиновниками цих громадян призводить до того, що проблемні питання не вирішуються, – пояснює Олександр Тіщенко. – Про ці труднощі та проблеми я знаю і маю шлях їх вирішення. Саме тому я висуваю свою кандидатуру у депутати Львівської обласної ради з командою Максима Козицького».

Своїми першочерговими ініціативами військовий комісар Львівщини та кандидат до Львівської облради від «Слуги Народу» Олександр Тіщенко назвав запровадження по всій області практики надання разової допомоги ветеранам АТО/ООС по 100 тисяч гривень для розв'язання соціально-побутових питань, надання разової виплати у розмірі 25 тисяч гривень кожному громадянину, що підписує контракт із ЗСУ на три роки чи більше та створення центрів надання підтримки учасникам АТО/ООС у всіх великих населених пунктах області.

Ці пріоритети є надзвичайно важливими та своєчасними для Львівщини, адже за офіційною статистикою на минулий рік в регіоні статус «учасника бойових дій» мають понад 23 тисячі осіб. Це третій показник по Україні після Дніпропетровщини та Києва, однак адекватної комплексної програми підтримки ветеранів на рівні всієї області наразі немає.

Варто додати, що за списком партії «Слуга Народу» у різні органи місцевого самоврядування Львівщини кандидує чимало військових. Серед них є керівник Національної академії сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного генерал-лейтенант Павло Ткачук.

Список до Львівської міської ради очолює військовий лікар Тарас Кльофа, учасник бойових дій, а нині начальник медичної частини Військово-медичного клінічного центру Західного регіону. До слова, Тарас Кльофа, який є чинним депутатом ЛМР, був серед ініціативної групи, що розробила концепцію виплати 100 тисяч гривень для львів’ян-ветеранів АТО. Ця програма діє у Львові вже кілька років, а належні кошти отримали понад 3300 осіб. «Ця програма реально працює, багато хто отримав гроші, – розповідав пан Кльофа в одному з інтерв’ю. – Ми чи не єдине місто в Україні, де така програма працює. Ми з колегами планували, й під час парламентської кампанії була така ідея, цю програму масштабувати в межах держави. На мій погляд, однією з проблем, яка у нас існує – це те, що програма стосується виключно мешканців міста Львова. Неодноразово були ситуації, коли колеги, побратими, які були в одному підрозділі, й один прописаний у Львові, а інший, наприклад, десь у Пустомитівському районі чи іншому передмісті Львова. То один може скористатися преференціями, а інший – ні. Нашим завданням я бачу, що до тих ініціатив, до тих програм мають бути залучені всі учасники Антитерористичної операції, не залежно від їхнього місця проживання чи реєстрації. Яким шляхом цього досягти? Співфінансуванням. Тобто можна знайти шлях для вирішення цього питання в межах області».

Також до Львівської міської ради за списком «Слуги Народу» кандидує нацгвардієць Сергій Шуляк, який очолює військову частину 3002 Національної гвардії України та інші. До речі, пан Шуляк в одному з інтерв’ю також заявляв, що планує зробити пріоритетним для себе саме питання соціального захисту учасників АТО/ООС. «Є багато напрямків, які потребують роботи, є багато людей, які потребують матеріальної допомоги. Є чимало поранених, які потребують протезування, лікування. Є чимало травм, які повідкривалися вже після повернення додому й люди не спроможні самі з цим впоратися, бо вже віддали дуже багато часу війні, втратили тут бізнес, втратили роботу, не можуть адаптуватися. Й вони, за великим рахунком, кинуті напризволяще, – пояснив пан Шуляк. – Я би хотів представляти учасників бойових дій, ветеранів, військовослужбовців та їхні сім’ї. Вважаю, що зможу з розумінням і по суті працювати у напрямку підтримки та соціального захисту військових, ветеранів, волонтерів, у питаннях цивільного захисту населення, територіальної оборони, що входить до функцій органів місцевого самоврядування».

Максим Козицький, який очолює партійний список до Львівської обласної ради, пояснює: «Ми зібрали у передвиборчому списку команду професіоналів, кожен з яких достягнув певних результатів у своїй сфері. Звичайно, військові склали частину цієї команди, адже вони як ніхто розуміються на проблемах ветеранів, знають, як саме ефективно посилити соціальний захист учасників бойових дій. Вони надзвичайно мотивовані втілювати якісні зміни і принципові, аби довести справу до кінця».

Нагадаємо, що місцеві вибори відбудуться в Україні 25 жовтня. Тоді переобиратимуть усе місцеве самоврядування (обласні та районні ради, ради ОТГ та самих голів місцевого самоврядування).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ