Слухай онлайн
Політика

Кендзьор сподівається, що з шостої спроби парламент все-таки визнає ОУН-УПА воюючою стороною у Другій світовій війні

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про визнання ОУН-УПА воюючою стороною у Другій світовій війні», який внесений народними депутатами України Іваном Стойком, Романом Ткачем та Ярославом Кендзьором. Про це «Гал-info» повідомили в Інформаційному управлінні ВРУ 6 скликання.
«З метою відновлення історичної справедливості щодо національно-визвольної боротьби українського народу, який боровся за свободу і незалежність Української держави в роки Другої світової війни та повоєнний час, Верховна Рада України постановляє визнати боротьбу членів Організації Українських Націоналістів (ОУН) і бійців Української Повстанської Армії (УПА) за свободу і незалежність України в період з вересня 1939 року до кінця 50-х років національно-визвольною боротьбою. Визнати ОУН-УПА в період Другої світової війни воюючою стороною. Визнати членів ОУН і бійців УПА, які в роки Другої світової війни і повоєнний час вели національно-визвольну боротьбу українського народу від німецько-фашистських загарбників та сталінського тоталітарного режиму з метою утворення Української самостійної соборної держави, учасниками бойових дій Другої світової війни», – зазначається у внесеному проекті Закону України.
«Це вже шостий проект закону на цю тему. Власне, вже вшосте він вноситься на прийняття парламентом, однак попередні зусилля не мали успіху. Я сподіваюся, що на цей раз він буде прийнятим», – розповів «Гал-info» один із авторів проекту Закону, голова ЛКО НРУ Ярослав Кендзьор.
Він відзначив, що голови Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської крайових організацій Народного Руху України взяли на себе зобов’язання довести справу про визнання ОУН-УПА воюючою сторону і внесли проект закону у парламент. «Він повинен пройти усі профільні комітети парламенту. Звичайно, у нашому комітеті з питань культури та духовності жодних проблем із його розглядом не буде, оскільки серед десяти членів комітету тільки по одному представнику від Партії регіонів та комуністів, а всі решта – нардепи від НУНС та БЮТу, тобто співвідношення 8 до 2. В інших профільних комітетах розклад сил є інший, однак демократичні сили у парламенті мають більшість, і тому при добрій волі та розумінні більшість має історичний шанс нарешті визнати ОУН-УПА воюючою стороною», – зазначив Кендзьор.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ