Львівський ліцей імені Героїв Крут ініціював та розробив положення для змагань з кібербезпеки "Cyberjura Capture The Flag (CTF) – 2025", де команди з різних міст України змагалися у розв'язанні кіберзавдань, а команди ліцею посіли перше та третє призові місця.
Як повідомляють на Facebook-сторінці Ліцей імені Героїв Крут у Львові, 15 травня 2025 року ГО "Міжнародна академія геоінформатики" провела черговий етап Командно-штабної гри "Кіберджура" – "Cyberjura Capture The Flag (CTF) – 2025". Особливістю цьогорічного турніру став акцент на виховній складовій, що реалізується через просторовий аналіз та елементи когнітивного управління.
Протягом двогодинної гри вісім команд зі Львова, Дніпра, Києва та інших міст змагалися у розв'язанні різноманітних кіберзавдань у форматі Jeopardy, охоплюючи криптографію, стеганографію, просторовий аналіз геоданих, а також роботу з відкритими реєстрами та інтернет-архівами.
Важливо відзначити, що положення гри "Cyberjura Capture The Flag (CTF) – 2025" розробив і надав Львівський ліцей імені Героїв Крут, а зокрема вчитель Іван Шеремета. Ліцей є лідером "Кіберджури" у напрямку кібербезпеки, тому й зініціював такі ігри.
В оргкомітеті та журі змагань взяли участь представники провідних установ та організацій, зокрема Асоціації виробників безпілотних систем "Армада", ТОВ "Есрай-Україна", Державного торгівельно-економічного університету, Національного університету оборони України, Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут, Міністерства оборони України, Національної академії наук України, дипломати, політологи та експерти.
В умовах гібридної війни та постійних кібератак підготовка молодих фахівців у сфері кібербезпеки набуває особливого значення для національної безпеки України. Такі змагання, як "Cyberjura Capture The Flag", не лише сприяють розвитку практичних кібернавичок, критичного мислення та інформаційно-психологічної стійкості, а й готують майбутніх офіцерів, розвідників, інформаційних інженерів, аналітиків та управлінців, здатних ефективно захищати інформаційний простір держави.
У перших пілотних змаганнях з кібербезпеки взяли участь вісім команд, з яких:
-
дві – від Львівського ліцею імені Героїв Крут;
-
дві – від Київського військового ліцею імені Івана Богуна;
-
одна – від Ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою з Дніпра;
-
одна – від Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут (курсанти 3 курсу);
-
дві – від Національного торгово-економічного університету.
Команди Львівського ліцею імені Героїв Крут зайняли перше та третє призові місця. Срібло здобули курсанти ВІТІ.
