Слухай онлайн
Економіка

Кількість індивідуальних господарств в сільськогосподарському секторі скорочуватиметься, – Іван Стефанишин

В АПК прослідковується загальна тенденція до скорочення індивідуальних господарств і зростання організованої форми сільськогосподарських підприємств. Про це в коментарі «Гал-info» повідомив заступник голови ЛОДА Іван Стефанишин.
За словами посадовця, у 2007 році в сфері аграрного виробництва працювали 1937 сільськогосподарських підприємств. Зокрема 1258 фермерських господарств, 23 державних сільськогосподарських підприємств, 362 ТзОВ, 243 приватних агрофірми, 23 кооперативи, 323 тисячі індивідуальних власників, з яких 164 тисячі реально працюють на агропромисловому ринку Львівщини.
«Якщо говорити про фермерські господарства, то зараз ситуація стабільна, немає ні їх приросту, ні зменшення, але вони займають лише 5 відсотків в структурі валового виробництва АПК. Натомість кількість ТзОВ, приватних агрофірм та кооперативів зменшиться на 50 відсотків, через, в основному, банкрутство та відмову від здійснення господарської діяльності. Щодо працюючих на агропромисловому ринку індивідуальних власників, то зараз є тенденція до зменшення їх кількості, в основному через зменшення поголів’я худоби та обробки землі. Спад валового виробництва тут може відбутися до 4 відсотків на рік. Водночас є тенденція до збільшення кількості сільськогосподарських підприємств. Їх приріст в 2007 році склав 29 відсотків, і з кожним роком він збільшуватиметься, і це добре, оскільки лише в такій формі вітчизняне сільське господарство буде конкурентноздатним», – зазначив Стефанишин.
Щодо структури виробництва, то як зазначив посадовець, 80 відсотків фермерських господарств задіяні у галузі рослинництва, решта – у тваринництві, а у ТзОВ, кооперативів та ПП співвідношення підприємств задіяних у галузі рослинництва та тваринництва складає 50 на 50. За словами Стефанишина, є тенденція щодо збереження саме такого розподілу.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ