Слухай онлайн
Політика

Колодій просить уряд профінансувати проведення довиборів на Львівщині коштом державного бюджету

Сьогодні, 16 січня, голова Львівської обласної ради Петро Колодій звернувся із листами до прем’єр-міністра України М. Азарова, голови Верховної Ради України В. Рибака, голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Є. Гєллєра, голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Д. Жвані з проханням внести зміни до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» та профінансувати проміжні місцеві вибори у Львівській області за кошти державного бюджету. Про це повідомила прес-служба Львівської обласної ради.

"Відповідно до вимог Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", в одномандатних виборчих округах, в яких перемогли новообрані народні депутати України, потрібно провести проміжні місцеві вибори. Згідно з постановою Львівської обласної виборчої комісії проміжні вибори до Львівської обласної ради у семи округах Львівської області призначено на 27 січня 2013 року, - йдеться в листах. - Відповідно до абзацу 2 частини першої статті 60, частини другої статті 65 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", проміжні місцеві вибори проводяться за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Згідно з підрахунками Львівської обласної виборчої комісії, на проміжні вибори до обласної ради необхідно близько 7 млн грн. Зважаючи на те, що за підсумками 2012 року обласний бюджет Львівської області був недовиконаний на суму понад 30 млн грн, брак коштів на фінансування захищених статей та, враховуючи занижені показники розрахункових показників Міністерства фінансів України для Львівської області на 2013, виділення коштів на проведення проміжних виборів до Львівської обласної ради за рахунок коштів обласного бюджету є неможливим.

Зазначена ситуація демонструє актуальність системної проблеми покладення на органи місцевого самоврядування повноважень, які не підкріплені коштами для їх реалізації.

Слід зазначити, що, відповідно до абзацу 3 статті 142 Конституції України, держава бере участь у формуванні доходів бюджетів місцевого самоврядування, фінансово підтримує місцеве самоврядування.

Організація і порядок проведення виборів і референдумів, згідно зі статтею 92 Конституції України, визначаються виключно законами України.

З огляду на це просимо Вас ініціювати внесення змін до абзацу 2 частини першої статті 60, частини другої статті 65 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" в частині проведення проміжних місцевих виборів за рахунок коштів державного бюджету; вишукати можливість проведення проміжних місцевих виборів у Львівській області за кошти державного бюджету".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ