Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

Коли Котигорошко – справжній воїн

У Першому театрі з успіхом відбулася прем’єра української народної казки «Котигорошко»

За постановку цієї актуальної і промовистої казки взявся актор, режисер і в минулому – воїн ЗСУ Назар Павлик. 

Фото: Людмила Пуляєва

Нема сенсу переказувати з дитинства всім відомий сюжет про протистояння Змія і Котигорошка, про заздрість, підступність, невдячність і перемогу добра над злом. Але варто зазначити, що це дуже особлива прем’єра, адже ролі Котигорошка, Царівни та Матері виконують як професійні актори (Ярослав Андрейко, Надія Лисак і Тетяна Максим’юк), так і ті, хто вперше вийшов на сцену, - воїни, які проходять реабілітацію після поранень (Руслан Кухта і Вікторія Хемич), і мама захисника (Надія Хай), який зараз знаходиться в полоні, а чоловік її на фронті.

Робота над «Котигорошком» – це спільний проєкт Першого театру, реабілітаційного центру UNBROKEN Foundation та Родин Захисників Маріуполя. 

…За сюжетом Котигорошко жертвує своєю ногою, аби Гриф доправив його додому. Так от у воїна, який виконав роль Котигорошка, Руслана Кухти немає частини бедра, як і в Царівни – ветеранки Вікторії Хемич - замість однієї ноги протез. Щоправда, в казці чарівним чином ногу Котигорошку відновлюють. Наші лікарі й реабілітологи теж творять чудеса, повертаючи воїнам, які втратили кінцівки, здатність рухатися і жити повноцінним життям.

Для тих, хто був поранений і змушений змінити свою участь в бойових діях на лікарняні палати, а згодом проходити реабілітацію, арт-терапія – як можливість закрити гештальт: побороти Змія на сцені, якщо наразі не вдається перемогти його на реальному полі бою. Цікаво, що Змій у виставі не триголовий, а двоголовий (проєкція на герб росії) (художник-постановник Мар’ян Савіцький). 

Фото: Людмила Пуляєва

Як розповів режисер вистави «Котигорошко» Назар Павлик, був тривалий період, коли адаптували прозову казку до сценічної постановки, робили читки. Коли вийшли на сцену, спочатку грали професійні актори, а Руслан, Вікторія і Надія сиділи в залі й дивилися репетиційний процес. Потім вони вийшли на сцену і повторювали все за акторами, навіть по черзі говорили свої репліки. Тож, коли настав день прем’єри, ветерани і мама захисника були готові спробувати себе в якості акторів. І, слід сказати, їм це вдалося дуже добре!

Про те, що директор-художній керівник Першого театру Юрій Мисак з перших днів повномасштабного вторгнення росії встав на захист України, нагадувати зайве, але це – приклад того, що як воїни можуть стати акторами, так і багато акторів одягнули військову форму.

Фото: Людмила Пуляєва

Як зазначила перед прем’єрою виконувачка обов’язків директора-художнього керівника Першого театру Ірина Артим’як, «в казках добро завжди перемагає зло, а герої здобувають перемогу над ворогом. Це насправді те, що поки не здобули наші Герої, але чого найбільше прагнуть. І ось, завдяки зануренню в казку, кожен з них має можливість хоча б на мить поринути в щось світле й переможне».

Людмила ПУЛЯЄВА

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ