Слухай онлайн
Cуспільство

Коли жінки беруть ініціативу у свої руки: практичні програми підтримки жінок в бізнесі та технологіях

Великі звершення починаються з маленьких кроків і кваліфікованих порад, які допомагають знайти правильний шлях та максимально ефективно використати власні ресурси.

Ми часто говоримо про гендерну нерівність як одну з ключових проблем сьогодення, але значно рідше шукаємо практичні способи її подолати. Представники Estonian Development Cooperation добре знають це і готові підтримувати українських жінок не словом, а ділом.  Співробітництво в галузі розвитку є невід'ємною частиною зовнішньої політики Естонії. Воно спрямоване на гуманітарну допомогу іншим державам для забезпечення миру, процвітання та економічної та соціальної стабільності у світі.

За статистикою 35% власників компаній – це жінки, а частка жінок-керівників становить приблизно 30%. Ці жінки вміють творити бізнес, будувати процеси в компанії, вести переговори та безперервно розвиватися, зберігаючи життєвий баланс.

Саме тому в рамках Програми підтримки жінок в бізнесі та технологіях та завдяки співпраці Посольства Естонії в Україні та iHUB у Львові протягом березня-квітня було проведено серію з 12 тренінгів, бізнес-сніданок та конференцію. Така ініціатива спрямована для надання жінкам практичної та мотиваційної інформації щодо створення та розвитку власної справи.

Спікерами програми були жінки, що здобули визнання в різних галузях і самі започаткували та розвивають власний бізнес. Вони радо поділилися цим досвідом, розповіли про свої злети та падіння й порадили як долати проблеми, з якими стикаються жінки-підприємці. Програма зібрала й об’єднала понад 400 відвідувачів. Учасницями проекту були жінки, які уже відкрили власну справу або лише роблять перші кроки в підприємництві.     

Такі прості, але важливі заходи сприяють розвитку підприємництва серед жінок в Україні, адже насправді багатьом уже вдалося досягти чималих висот. Саме їхній досвід може стати натхненням та поштовхом для інших.

Одним із заключних заходів проекту у Львові став бізнес-сніданок із представниками влади, громадського сектору, бізнесу й ІТ. Представники Львівської міської ради розповіли про доступні можливості та програми для львівських жінок-підприємців та відповіли на запитання учасниць. Спільно з громадським сектором було також проаналізовано проблеми, з якими стикаються жінки під час ведення власної справи та на стадії запуску бізнесу. Експерти запропонували шляхи вирішення наявних проблем і допомогли розробити пропозиції для стейкхолдерів.

Така співпраця між Посольством Естонії в Україні та місцевою громадою під егідою Estonian Development Cooperation стала потужним стимулом для багатьох жінок, які потребували експертної підтримки. Тепер вони готові робити нові кроки для досягнення своїх цілей і, що важливіше, добре знають, як це робити.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ