Слухай онлайн
Cуспільство

Колишнім ув’язненим у Львові допомагають адаптуватися в суспільстві

У Львові особам, які повернулися з місць позбавлення волі, допомагають адаптуватися в суспільстві. Програма соціальної адаптації, яку реалізовує Благодійна організація «Регіональний Центр соціальної адаптації», передбачає проживання в притулку, відновлення зв’язків з близькими, працевлаштування ув’язнених, забезпечення їх одягом, взуттям, медичним обслуговуванням тощо, – повідомляє прес-служба Львівської міської ради.
Зазначимо, що минулого року до Центру соціальної адаптації звернулося 156 громадян, які відбули покарання в місцях позбавлення волі, з них 111 осіб були скеровані в притулок соціальної адаптації, що в Бродах. Прийом громадян, які повернулись з місць позбавлення волі, проводиться у Львівському бюро Центру соціальної адаптації на вул. Личаківській 56.
Колишнім ув’язненим також допомагають отримати документи. У 2008 році було відновлено 39 паспортів, 36 громадянам надано реєстрацію за адресою притулку, 22 громадянам надана допомога в працевлаштуванні, 2-ох громадян скеровано в установи-інтернати для людей похилого віку, троє громадян повернулося в сім’ю.
До центру також звертаються адміністрації виправних колоній. Протягом минулого року надійшло 75 листів від громадян, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі, з проханням включити їх в програму соціальної адаптації, та 48 листів-запитів від адміністрацій колоній.
«Соціальна робота з колишніми ув’язненими є важливою не тільки для них самих, але й для суспільства в цілому, оскільки ця категорія входить в групу ризику тих, хто може повторно переступити межу закону або поповнити ряди бездомних», – повідомив керівник регіонального центру соціальної адаптації Ігор Гнат.
Минулого року проект «Соціальна адаптація громадян, які повернулись з місць позбавлення волі» був підтриманий управлінням соціального захисту Львівської міської ради. Сума виділених на його реалізацію коштів становить 24,2 тисячі гривень.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ