Слухай онлайн
Політика  |  Економіка

Комісар з розширення ЄС назвав умови членства України

Київ повинен провести реформи і зробити Україну привабливою для інвесторів, щоб в ЄС не боялися витрат на нового члена. Повідомило Дзеркало тижня.

Україна європейська країна і має повне право на амбіції вступу в Євросоюз. Однак до того часу їй доведеться серйозно попрацювати над реформами.

Про це в інтерв'ю польському виданню Rzeczpospolitaрозповів європейський комісар з питань сусідства і перемовин про розширення ЄС Йоганнес Ган. За його словами, зараз вступ України в європейське об'єднання виглядає малоймовірним.

"Але ж треба з чогось починати. Наразі важливо, щоб Україна провела політичні і суспільні реформи, звісно ж, з сильною підтримкою з нашого боку", - сказав єврокомісар.

"Поглиблена співпраця, яку Євросоюз вже запропонував Україні, не буде останнім розділом в наших відносинах", - додав Ган.

При цьому він відмовився прогнозувати, скільки років знадобиться Україні, щоб мати шанс на вступ в Євросоюз. Тому що не можна передбачити, наскільки швидко будуть проводитися українські реформи. Для прикладу він навів боротьбу України з корупцією. Єврокомісар звернув увагу, що Київ вже приймає необхідні закони і створює інституції. Але важко спрогнозувати ефективність цих кроків.

"Є також проблема прийняття України в самому Євросоюзі. Багато мешканців об'єднання переконані, що нові члени – це нові витрати. Тому Україні треба буде довести, що вона не стане для ЄС тягарем, а навпаки – активом", - пояснив Ган.

Він також пообіцяв, що Єврокомісія буде підтримувати Київ у реалізації послідовних реформ, які стосуються верховенства закону, управління і сталого економічного розвитку.

"Україні треба стати привабливим ринком для інвесторів", - додав євро комісар.

У свою чергу президент України Петро Порошенко має намір подати заявку на членство в ЄС через 6 років. У свою чергу німецький депутат від "Зелених" Марілуїз Бек вважає, що Україні знадобиться 15-20 років реформ для членства в ЄС. Вона зауважила, що помітила бажання українців "позбутися старих політичних еліт, які, мов камінь, тиснуть на всю країну".

 Дзеркало тижня

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ